Jednou vetou

„Harry Houdini“ – velebia britské médiá záchrancu Kanea

Harry Kane

foto: TASR/AP

Britské médiá velebili po pondelkovom zápase G-skupiny MS Harryho Kanea, ktorý dvoma gólmi zariadil triumf anglickej futbalovej reprezentácie nad Tuniskom (2:1).

Kanonier Tottenhamu strelil druhý gól v nadstavenom čase a vykúpil tak Albión. „Harry Houdini“ – titulovali Daily Mail a Daily Express dvojgólového strelca Kanea, ktorého prirovnali k legendárnemu mágovi preslávenému predvádzaním zázračných únikov. „He Kane, he Saw, he Conquered,“ pohral sa denník The Mirros s Cézarovým citátom „Prišiel, videl, zvíťazil“.

Angličania sa trápili s Tuniskom, o ich výhre rozhodol dvojgólový Kane

Kane sa prvýkrát presadil v 11. minúte po tom, čo brankár Hassen vyrazil hlavičku Johna Stonesa priamo na jeho kopačku. Za stavu 1:1 v nadstavenom čase spasil svoj tím doklepnutím hlavou na zadnej žrdi. „Anglicko ožiaril lúč svetla po tom, čo Kane našiel hlavu,“ hlásil Guardian, zatiaľ čo The Times titulkoval článok jednoducho:

„Spravodlivosť“ dokazujúc na dve momenty v šestnástke Tuniska, po ktorých sa anglickí hráči dožadovali pokutového kopu. Tunisania sa naopak dočkali penalty po jednej z mála nebezpečných situácií v anglickej šestnástke.

Môže vás zaujímať

NHL: Tampa Bay pripravilo pre fanúšikov dve verejné stretnutia s víťazmi Stanley Cupu