Jednou vetou

Hazard prestúpil do Realu Madrid po 7 rokoch v FC Chelsea

Eden Hazard oslavuje gól vo finále EL v Baku 29. mája 2019

foto: TASR/AP

Belgický futbalista Eden Hazard skompletizoval v piatok transfer z FC Chelsea do Realu Madrid. Podpísal kontrakt do 30. júna 2024, španielsky klub v oficiálnom komuniké na svojom webe nezverejnil prestupovú čiastku. Hazarda predstavia fanúšikom na Štadióne Santiaga Bernabeua vo štvrtok 13. júna po absolvovaní lekárskej prehliadky.

Podľa agentúry AFP zaplatil Real za 28-ročného stredopoliara 100 miliónov eur, suma môže vďaka bonusom narásť o ďalších 45 miliónov. V oficiálnom obchode „bieleho baletu“ sa Hazardove dresy s číslom 7 začali predávať už niekoľko hodín pred potvrdením jeho príchodu z Anglicka. Sedmička v predchádzajúcom ročníku patrila Marianovi Diazovi, v minulosti ju nosili Cristiano Ronaldo či Raul Gonzalez.

Real začal predávať Hazardove dresy ešte pred potvrdením prestupu

O Hazardovom presune do Madridu sa špekulovalo od roku 2018. Zmenu pôsobiska predznamenal v máji a opäť ju naznačil v rozhovore po finále Európskej ligy, v ktorom prispel k triumfu nad Arsenalom 4:1. Dvoma finálovými gólmi sa rozlúčil so sedemročným angažmánom v londýnskom klube, kde získal dve trofeje v EL, dva anglické tituly a zvíťazil aj v FA Cupe a Ligovom pohári.

Môže vás zaujímať

NHL: Tampa Bay pripravilo pre fanúšikov dve verejné stretnutia s víťazmi Stanley Cupu