Jednou vetou

Hazuchová na ME v krose 41., zlepšila slovenské juniorské maximum

Ilustračné foto

pixabay.com

Ešte len 17-ročná slovenská atlétka Líza Hazuchová obsadila v súťaži junioriek na 26. ME v krose v Lisabone 41. miesto časom 15:18 h so stratou 1:20 min na úspešnú obhajkyňu titulu Talianku Nadiu Battoclettiovú.

Zverenka Mareka Vojníka v AK Zdravie v pohybe Lučatín zlepšila doterajšie historicky najlepšie slovenské umiestenie na tomto podujatí v kategórii junioriek.

Messi rekordným 35. hetrikom v La Lige oslávil zisk Zlatej lopty

To od roku 2012 od šampionátu v maďarskom Szentendre patrilo Novozámčanke Lucii Janečkovej – bola vtedy 49. Informoval o tom oficiálny web Slovenského atletického zväzu.

Druhá Slovenska v súťaži, 18-ročná Elena Dušková (Inter-SC Bratislava) finišovala na 69. mieste za 16:02 min. Zverenka Marcela Lopuchovského si o jedno miestečko zlepšila minuloročné umiestenie z holandského Tilburgu.

Colorado pretrhlo Bostonu bodovú sériu, Halák so 16 zákrokmi

„Líza je trochu sklamaná, lebo v záverečnom zbiehaní asi 1,2 km pred cieľom bola na medzičase ešte dvadsiata siedma. Zbiehanie sme netrénovali a tam stratila… Aj tak ma však prekvapila a naznačila, že má na prvú tridsiatku. Určite má na takéto umiestenie potenciál. Verím, že o rok sa do nej dostane,“ komentoval Hazuchovej účinkovanie v Lisabone jej kouč Marek Vojník.

NHL: Tampa Bay pripravilo pre fanúšikov dve verejné stretnutia s víťazmi Stanley Cupu