Jednou vetou

HC Banská Bystrica: Bojkot agresorov bude doživotný!

Finále playoff Tipsport Ligy v hokeji HC'05 iClinic Banská Bystrica - HK Dukla Trenčín 22. apríla 2018 v Banskej Bystrici

foto: TASR

Vyhlásenie HC '05 iClinic Banská Bystrica k incidentu po šiestom finálovom stretnutí:

HC ´05 iClinic Banská Bystrica, vedenie klubu, hráči a realizačný tím, ostro odsudzujeme konanie niektorých členov fanklubu po šiestom finálovom stretnutí. Menovať ich nebudeme, nakoľko na základe podania trestného oznámenia zo strany klubu, Polícia SR už začala vyšetrovanie. Zo zverejnených videozáznamov na internete a v médiách je však jasné o koho menovite ide.

Tento agresívny útok na hráčov, vedenie klubu a usporiadateľskú službu zorganizovala malá skupina – ako si hovoria „tvrdé jadro“ fanklubu, od ktorých sa väčšina členov fanklubu verejne – hlavne na Facebooku, dištancujú.

Na zverejnených videozáznamoch jasne vidieť, že táto agresívna skupinka pod značným vplyvom alkoholu nebola ani po niekoľkých výzvach ochotná opustiť priestor pri hráčskych šatniach a po snahe vytlačiť ich z priestoru, začal agresívny a fyzický útok, pri ktorom došlo aj k vážnym zraneniam. Kto konkrétne fyzický útok začal, je z videozáznamov jasné tiež.

Fanklub Baranov vyhlásil bojkot finále: Je to hazard s menom klubu

Veľmi smutné je, že tento útok sa odohral pred zrakom manželiek a detí hráčov. Ako reagovali deti, si vie predstaviť asi každý.

Je pre nás nepochopiteľné, že táto skupinka, ktorá si zjavne „prisvojila“ celý fanklub, s ktorým roky spolupracujeme a podporujeme aj finančne, hneď po útoku zverejnila vyhlásenie o bojkote nášho klubu. Na toto môžeme povedať len jedno, ich bojkot bude doživotný, nakoľko už teraz majú doživotný zákaz vstupu na všetky stretnutia HC ´05 iClinic Banská Bystrica.

Tak isto sú doslova absurdné ich vyhlásenia, že chceli „len dohovoriť“ hráčom a že oni žiadny útok nezačali. K tomuto nie je viac čo dodať, len opäť odkázať na zverejnené videozáznamy.

Na záver chceme vyjadriť vďaku ostatným členom fanklubu za neustálu podporu a hlavne za podporu v týchto „ťažkých“ chvíľach. Spolupráca a podpora fanklubu, samozrejme bez týchto konkrétnych osôb, pokračuje ďalej.

HC ´05 iClinic Banská Bystrica

Môže vás zaujímať

NHL: Tampa Bay pripravilo pre fanúšikov dve verejné stretnutia s víťazmi Stanley Cupu