Jednou vetou

Hirscher a Gasserová obhájili titul Športovec roka v Rakúsku

Rakúska snoubordistka Anna Gasserová (uprostred)

Foto: TASR/AP

Lyžiara Marcela Hirschera a snoubordistku Annu Gasserovú vyhlásili rovnako ako vlani za najlepších športovcov roka v Rakúsku. Dvadsaťdeväťročný Hirscher ovládol anketu piatykrát v kariére, čím sa stal absolútnym rekordérom, o dva roky mladšia Gasserová triumfovala po druhý raz.

Hirscher vybojoval v minulej sezóne siedmykrát v rade veľký krištáľový glóbus za celkové prvenstvo vo Svetovom pohári alpských lyžiarov. Na ZOH v Pjongčangu získal dve zlaté medaily. Novinársku anketu Športovec roka ovládol už predtým aj v rokoch 2012, 2015, 2016 a 2017. Teraz sa stal rekordérom, dosiaľ sa o pozíciu najúspešnejšieho muža delil s ďalším štvornásobným laureátom Hermannom Maierom. Absolútna rekordérka je bývalá legendárna zjazdárka Annemarie Moserová-Pröllová so siedmimi triumfami. Hirscher vyhral so ziskom 1111 bodov pred tenistom Dominicom Thiemom (872) a sánkarom Davidom Gleirscherom (316). „Bola to sezóna, o akej sa nikomu ani nesnívalo. Najlepšia sezóna v mojej kariére,“ citovala Hirschera agentúra APA.

Bartyová zdolala na WTA Elite Trophy Garciovú v dvoch setoch

Gasserová si ocenenie vyslúžila ako víťazka Svetového pohára vo freestyle, na ZOH 2018 získala zlato v Big Air. Snoubordistka triumfovala v ankete so ziskom 1356 bodov s obrovským náskokom pred sedembojárkou Ivonou Dadicovou (573) a zjazdárkou Annou Veithovou (417). Ocenenie pre tím roka získali futbalisti RB Salzburg, majstri rakúskej ligy a semifinalisti Európskej ligy UEFA.

Môže vás zaujímať

NHL: Tampa Bay pripravilo pre fanúšikov dve verejné stretnutia s víťazmi Stanley Cupu