Jednou vetou

HK Nitra – HC Mikron Nové Zámky 2:1 v 29. kole

Ilustračné foto

Hokejisti Nitry zdolali v piatkovom zápase 29. kola Tipsport ligy Nové Zámky 2:1. "Corgoni" bodovali po štvrtý raz za sebou.

HK Nitra – HC Mikron Nové Zámky 2:1 (1:0, 1:0, 0:1)
Góly: 12. Kerbashian (Nemec, Koyš), 24. Morrison (Kerbashian, Yellow Horn) – 50. Hruška (Stupka, Pospíšil) Rozhodovali: Nikolic (Rak.), Müllner – Synek, Kacej, vylúčení: 3:6, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 2667 divákov

Banská Bystrica zdolala v šlágri Slovan Bratislava 2:1 pp

Nitra: Hanuljak – Mezei, Morrison, S. Rácz, M. Versteeg, A. Sloboda, Kubka, Korím, Š. Nemec – Scheidl, Kerbashian, Yellow Horn – Tábi, Kollár, Koyš – Buček, Čaládi, Fominych – Hrušík, Minárik, Csányi

Nové Zámky: Pavlas – Ordzovenský, Hatala, Fereta, Drtina, Mikuš, Pavúk, Šmach – Stupka, Hruška, Pospíšil – Jurík, Urban, Fábry – Rogoň, Holovič, Mikula – Andrisík, Giertl, Múčka

Úvodnú šancu krajského derby mal v 2. minúte domáci Rácz, ktorý sa pekne uvoľnil, ale Pavlas bol pozorný. V Nitra aréne sledovali diváci upracovaný hokej a šancí bolo minimum. Jediné vážnejšie ohrozenie Hanuljaka prišlo v 7. minúte po strele Drtinu. Prvý gól v zápase strelil útočník „Corgoňov“ Kerbashian.

V druhej tretine bola lepším mužstvom Nitra. Hostia boli nedisciplinovaní a v 24. minúte pykali. Pri dvojnásobnej početnej výhode napriahol Morrison a prestrelil Pavlasa – 2:0. V polovici stretnutia sa dostal do úniku Mikula, ale tiesnený nezakončil razantne. Gólový rozdiel mohol byť vyšší, ale Koyš ani Kollár neprekonali Pavlasa.

HK Dukla Trenčín – MAC Újbuda 8:2 v 29. kole

Brankár hostí sa vyznamenal hneď na začiatku tretej tretiny, keď si akrobaticky poradil so strelou Yellow Horna. Nové Zámky zlepšili hru a pred Hanuljakom si vytvárali viac šancí ako v predošlých tretinách. V 44. minúte dostal prihrávku za obranu Andrisík, no Hanuljak odolal.

Zámčania zlepšený prejav pretavili aj na gól z hokejky Hrušku. V záverečnej minúte mal šancu na vyrovnanie Jurík, ale Hanuljak jeho zakončenie chytil hranou betónu a zachránil Nitru pred bodovou stratou.

NHL: Tampa Bay pripravilo pre fanúšikov dve verejné stretnutia s víťazmi Stanley Cupu