Jednou vetou

HK Nitra podporí hokej v Šali, na programe aj „malé Winter Classic“

Ilustračné foto

foto: TASR

Vedenie a hráči HK Nitra podporia mládežnícky klub, ktorý vznikne v Šali. Súčasťou nevšednej akcie bude zápas šalianskych amatérov proti A-mužstvu HK Nitra, ktorý sa uskutoční na ľadovej ploche pod holým nebom. Informovala o tom stránka nitra.dnes24.sk.

„Myslíme si, že my ako väčší klub by sme mali pomôcť takýmto klubom, ktoré začínajú, takpovediac, na zelenej lúke. Chceme podporiť tých ľudí, páčilo sa nám ich nadšenie vytvoriť mužstvo, ktoré tam kedysi dávno fungovalo,“ uviedol prezident HK Nitra Miroslav Kováčik.

Exhibičný zápas je na programe vo štvrtok 13. decembra v Šali, jeho myšlienkou bude podporiť nábor detí zo Šale a okolia. Vznik nového klubu neďaleko Nitry víta aj tipsportligista. Na zápase by sa malo zúčastniť celé nitrianske A-mužstvo s výnimkou hráčov, ktorí si budú v tom čase plniť reprezentačné povinnosti. „Dá sa povedať, že to bude také nitrianske Winter Classic. Keďže nie sme súčasťou toho najväčšieho, ktoré sa organizuje v rámci ligy, aspoň takto si to chalani vyskúšajú,“ dodal Kováčik.

Môže vás zaujímať

NHL: Tampa Bay pripravilo pre fanúšikov dve verejné stretnutia s víťazmi Stanley Cupu