Jednou vetou

Hofmeisterovej triumf v paralelnom obr. slalome pred Ledeckou

Ilustračné foto

Pixabay.com

Česká snoubordistka Ester Ledecká obsadila v paralelnom obrovskom slalome Svetového pohára v čínskom Secret Garden druhé miesto za Nemkou Ramonou Hofmeisterovou.

Zaručilo jej to líderskú pozíciu v hodnotení paralelných disciplín a upevnila si aj prvé miesto v celkovom hodnotení SP.

Ledecká bola prvá po kvalifikácii, vo vyraďovačke zdolala Holanďanku Michelle Dekkerovú a vo štvrťfinále Rusku Milenu Bykovovú.

Dojatá Petra Vlhová si slávu v rodnom Mikuláši užila so slzami v očiach

V semifinále prešla cez Poľku Aleksandrou Krolovú, vo finále však nestačila na Hofmeisterovú. V nedeľu je v Secret Garden na programe paralelný slalom, Ledecká v ňom nastúpi po prvý raz v sezóne.

V Secret Garden sa v roku 2022 uskutočnia olympijské preteky v rámci ZOH v Pekingu. Olympijská víťazka na snouborde a na lyžiach z Pjongčangu má pred tromi záverečnými pretekmi SP šancu na zisk štvrtého veľkého glóbusu v sérii. Už má ale istý malý glóbus za víťazstvo v paralelnom obrovskom slalome.

SP v snouordingu, paralelný obrovský slalom:

muži: 1. Tim Mastnak (Slov.), 2. Alexej Sobolev (Rus.), 3. Stefan Baumeister (Nem.)
Priebežné poradie SP (po 6 zo 7 pretekov): 1. Andreas Prommegger (Rak.) 3096, 2. Mastnak 3076, 3. Roland Fischnaller (Tal.) 3010

Sobotňajší mužský super-G v Banku zrušili

ženy: 1. Ramona Hofmeisterová (Nem.), 2. Ester Ledecká (ČR), 3. Selina Jörgová (Nem.)
Priebežné poradie SP (po 6 zo 7 pretekov): 1. Ledecká 4200, 2. Sabine Schöffmannová (Nem.) 4140, 3. Jörgová 3929,7

Môže vás zaujímať

HC Košice minimalizujú náklady, rozlúčili sa s výkonným riaditeľom