Jednou vetou

Hokej: Hovorka zamieril z Vladivostoku do Pardubíc

Ilustračné foto

foto: TASR

Slovenský hokejista Marek Hovorka sa stal novým hráčom českého extraligistu HC Dynamo Pardubice. Dvojnásobný účastník MS nedávno ukončil pôsobenie v klube KHL Admiral Vladivostok, za ktorý odohral 21 zápasov.

Šatan po rozlúčke oživil spomienky, vyzdvihol MS 2000 v Petrohrade

„Marek ukončil pôsobenie v Admirale Vladivostok a som rád, že ho môžeme privítať v našej organizácii. Získali sme rýchleho útočníka so streleckým potenciálom. Keď sa na trhu objavilo toto meno, neváhali sme ho k nám priviesť,“ uviedol generálny manažér Dušan Salfický pre klubovú stránku.

Hovorka odohral v KHL za Vladivostok 21 zápasov, v ktorých získal 3 kanadské body za asistencie. S novým zamestnávateľom podpísal zmluvu do konca sezóny 2018/2019 s opciou na ďalšiu.

Lyžovanie-SP: Štuhecová zvíťazila aj v super-G a slávila deviaty triumf

„Vedenie Dynama už dlhšiu dobu komunikovalo s mojím agentom o prípadnej spolupráci. Skončil som v Rusku a potom sa to počas desiatich dní ‚upieklo.‘ V Pardubiciach sa mi vždy hralo dobre, novému tímu chcem pomôcť najmä strelecky,“ uviedol Hovorka, ktorý už v českej extralige nastupoval aj v dresoch BK Mladá Boleslav, Kladna, Sparty Praha, Karlových Varov, Chomutova a Vítkovíc. Celkovo v nej doteraz odohral 250 zápasov, v ktorých získal 110 bodov.

Môže vás zaujímať

NHL: Tampa Bay pripravilo pre fanúšikov dve verejné stretnutia s víťazmi Stanley Cupu