Jednou vetou

Hokej: Kongres SZĽH schválil rozpočet, je vo výške 17,6 milióna eur

Ilustračné foto

foto: TASR

Jedným z najdôležitejších bodov programu stredajšieho Kongresu Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH) bolo schválenie rozpočtu pre rok 2019.

Zväz ani kluby po novom nebudú nútení pracovať v rozpočtovom provizóriu. Každý vie, s akými finančnými prostriedkami môže v nasledujúcom roku počítať.

„Sme možno prvá športová organizácia na Slovensku, ktorá prešla na systém, že schválila rozpočet ešte pred začiatkom daného roka,“ uviedol v tlačovej správe generálny sekretár SZĽH Miroslav Valíček. Kongres schválil rozpočet vo výške 17,6 milióna eur. Je to približne o 600-tisíc eur viac, ako bol ten tohtoročný.

Pred tromi rokmi bol rozpočet na rok 2016 ešte na úrovni siedmich miliónov eur, pričom 90 percent z neho tvoril príspevok od ministerstva školstva. „Dnes sme v situácii, keď príjmy od štátu s ostatnými, aj komerčnými, sú rozdelené zhruba na polovicu. Začal nám fungovať marketing, partnerov je viac ako v minulosti,“ uviedol prezident SZĽH Martin Kohút.

Lákadlom pre sponzorov sú aj blížiace sa majstrovstvá sveta na Slovensku, ktoré sa v máji 2019 uskutočnia v Bratislave a Košiciach. „Uzatvárame dlhodobé partnerstvá. Nie je to tak, že po skončení šampionátu nám partneri odídu,“ tvrdí Valíček.

Známa je najlepšia desiatka ankety Športovec roka 2018

Súčasťou získavania nových zdrojov je nová vizualizácia Hockey Slovakia, ktorá má aj prostredníctvom predaja dresov a ďalších suvenírov priniesť do pokladnice hokejového zväzu státisíce eur. Medzi najvyššie položky na strane výdajov patrí zabezpečenie A-reprezentácie Slovenska, kde sa počíta s rovným miliónom eur. Do hokejových klubov má v nasledujúcich 12 mesiacoch pritiecť 3,2 milióna eur.

Dušan Mráz, zodpovedný za ekonomickú a marketingovú oblasť, na kongrese uviedol, že zväz sa ekonomicky stabilizoval. Vyzdvihol aj vybudovanie nového marketingového oddelenia. „Firmy začínajú hokejovému zväzu opäť dôverovať a vracajú sa k jeho podpore. K tomu mohla pomôcť aj organizácia majstrovstiev sveta v hokeji 2019,“ povedal Mráz.

Kongres trval do neskorého večera, program obsahoval 17 bodov a jedným z nich bolo aj schválenie zmien Súťažného poriadku SZĽH. Jednou z najhlavnejších bolo schválenie nového modelu žiackych súťaži 5. až 8. ročníkov základných škôl. Doteraz pre úsporu nákladov absolvovali cestu za súperom dva ročníky naraz, teraz by už všetky kategórie hrať samostatne. „Malo by to zvýšiť kvalitu zápasov týchto vekových kategórii,“ vysvetlil Valíček.

Slováci zdolali hladko Austráliu, budú hrať o 9.miesto

Môže vás zaujímať

NHL: Tampa Bay pripravilo pre fanúšikov dve verejné stretnutia s víťazmi Stanley Cupu