Jednou vetou

HOKEJ: Liptovský Mikuláš mení názov

Ilustračná snímka

Foto: mhk32lm.sk

Mestu Liptovský Mikuláš sa ako jedinému akcionárovi v klube MHK 32 Liptovský Mikuláš podarilo doviesť do úspešného konca proces prevodu súťažnej licencie, ktorej nadobúdateľom sa stala spoločnosť ŠK 32 Liptovský Mikuláš, s. r. o. Informoval o tom primátor mesta Ján Blcháč. Podľa jeho slov prevod potvrdil Výkonný výbor Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH) na svojom zasadnutí 16. septembra.

Do súťaže o odstúpenie súťažnej licencie sa zapojili traja uchádzači, pričom dvaja z nich splnili súťažné podmienky. Podľa Blcháča bola nimi cena, ktorú poskytnú za odstúpenie licencie a projekt, ako chcú naložiť so seniorským mužstvom, juniorkou aj dorastom. Výhercom sa stala spoločnosť ŠK 32 Liptovský Mikuláš s ponúknutou cenou 66 666 eur.

„Budúcnosť hokeja u nás bola dlhšie nejasná, mesto si nemohlo vzhľadom na neistú finančnú situáciu dovoliť dotovať hokej ako jeho jediný akcionár. Teraz je už o tento tradičný šport v meste našťastie postarané. Budú ho robiť profesionáli, ktorí sa budú venovať výlučne tejto oblasti. Dorastenci budú zastrešovaní Občianskym združením Hokejové talenty MHK 32,“ priblížil novú situáciu Blcháč.

Spoločnosť MHK 32 bude naďalej existovať v pôvodnej podobe so svojím základným imaním a majetkom vo vlastníctve mesta. „Prevodom licencie hokej z mesta neodchádza. Pokiaľ by sa novému vlastníkovi v riadení hokeja nedarilo, bude povinný ponúknuť licenciu späť klubu MHK 32, ktorý bude dovtedy takpovediac uspatý,“ dodal primátor mesta.

Liptovský Mikuláš je dlhodobo liaheň kvalitných hokejistov. Niekdajší útočník Martin Cibák je držiteľ Stanleyho pohára, brankár Ján Laco vychytal Slovensku strieborné medaily na majstrovstvách sveta v roku 2012 a zatiaľ naposledy to do reprezentácie dotiahli dvojičky Matúš a Jakub Sukeľovci. V uplynulej pre pandémiu koronavírusu neukončenej sezóne najvyššej slovenskej súťaže Liptovský Mikuláš ešte pod značkou MHK 32 obsadil v tabuľke poslednú 13. priečku. Pred marcovou stopkou získali jeho hráči v 48 zápasoch 35 bodov.

Môže vás zaujímať

NHL: Tampa Bay pripravilo pre fanúšikov dve verejné stretnutia s víťazmi Stanley Cupu