Jednou vetou

Hokej-MS20: Bokroš zúžil káder o trojicu hráčov, otáznikom stav Pospíšila

Tréner Ernest Bokroš počas tréningu slovenskej hokejovej reprezentácie do 20 rokov

Foto: TASR

Realizačný tím slovenskej hokejovej reprezentácie do 20 rokov pristúpil po dvoch prípravných zápasoch proti Česku a Kanade k zúženiu kádra pred MS.

Výpravu juniorskej reprezentácie tak v sobotu opustili obrancovia Dávid Boldižár a Enrik Švec a útočník Maxim Čajkovič.

Hokej-MS20: Slováci prehrali v generálke s Kanadou 1:6

Informoval o tom oficiálny web SZĽH. „Pri trénovaní zažije človek pekné i ťažké chvíle. Toto je jedna z tých ťažkých chvíľ, kde pri tvorbe záverečnej nominácie musíme vyradiť z kádra ešte niekoľkých hráčov. Po dvojzápase proti Česku a Kanade končia v našom tíme k dnešnému dňu obrancovia Dávid Boldižár a Enrik Švec a útočník Maxim Čajkovič,“ povedal 59-ročný hlavný tréner Ernest Bokroš.

Aktuálne tak v kádri „dvadsiatky“ figuruje osem obrancov a štrnásť útočníkov. Na turnajovú súpisku však jednotlivé družstvá môžu zapísať iba dvadsať hráčov do poľa. Realizačný tím reprezentácie do 20 rokov tak čaká ešte jedno ťažké rozhodnutie, pri ktorom bude musieť zužovať káder.

Lyžovanie-SP: Hirscher po 1. kole na čele slalomu, Falat nedokončil

„Máme určitý zámer, ktorý si chceme s pokojnou hlavou prejsť. Toto naše rozhodnutie dosť ovplyvňuje aj choroba Martina Pospíšila. Martin pôjde v sobotu na špeciálne vyšetrenie, budeme čakať na jeho výsledok a podľa toho sa následne rozhodneme koho ďalej z tímu uvoľníme. Na každý post ale máme vytypovaných určitých hráčov,“ dodal Bokroš.

Môže vás zaujímať

NHL: Tampa Bay pripravilo pre fanúšikov dve verejné stretnutia s víťazmi Stanley Cupu