Jednou vetou

Hokej-MS2019: Dobrovoľníci sa registrujú do konca roka, vyberú ich viac ako 700

Ilustračné foto

foto: Pixabay.com

Dobrovoľníci pre hokejové MS 2019 na Slovensku sa môžu registrovať do 31. decembra tohto roku.

Nasledovať budú pohovory s členmi organizačného výboru, ktorí vyberú viac ako 700 pomocníkov pre svetový šampionát v Bratislave a Košiciach (10. – 26. mája 2019).

Hokej-MS20: Slováci odštartujú proti USA, cieľom je postup do štvrťfinále

Do stredy vyplnilo registračný formulár viac ako 900 záujemcov. Dôležitým predpokladom je vek 18 rokov, znalosť anglického jazyka a možnosť byť k dispozícii organizačnému výboru MS minimálne 10 dní.

„Bez dobrovoľníkov by sme majstrovstvá sveta nezorganizovali. Nesmierne oceňujem prácu stoviek nadšencov, ktorí sa aj touto formou zaslúžia o to, že na Slovensku môžeme privítať hokejovú elitu,“ povedal prezident Slovenského zväzu ľadového hokeja Martin Kohút.

Funkcia dobrovoľníka nie je honorovaná, no napriek tomu je vo svete o ňu veľký záujem. Prostredníctvom nej sa fanúšikovia môžu dostať priamo do zákulisia šampionátu. Pre mnohých je táto skúsenosť aj dôležitou referenciou pre budúce zamestnanie.

Každý dobrovoľník získa uniformu a počas vykonávania svojej práce bude mať bezplatne zabezpečenú stravu a pitný režim, taktiež dopravu v rámci mesta počas šampionátu. Cennou spomienkou bude aj certifikát, ktorý získa každý po skončení šampionátu. Ubytovanie ani cestu do dejiska majstrovstiev sveta organizátor neuhrádza.

Hokej-MS20: Max Comtois bude kapitán domácej Kanady

„Záujemcovia sa ešte stále môžu registrovať na oficiálnej stránke šampionátu v špeciálne vytvorenej kategórii pre dobrovoľníkov. Pri registrácii si zvolia 3 konkrétne pozície, v ktorých by chceli pôsobiť. Posledným dňom na registráciu je 31. december 2018,“ uviedla riaditeľka komunikácie 2019 IIHF MS v ľadovom hokeji Michaela Grendelová.

Môže vás zaujímať

NHL: Tampa Bay pripravilo pre fanúšikov dve verejné stretnutia s víťazmi Stanley Cupu