Jednou vetou

V príprave SR ďalej bez tria Štajnioch, Rosandič a Puliš

Mislav Rosandič

Foto: TASR

Slovenskí hokejoví reprezentanti budú v ďalšej fáze prípravy na domáce MS pokračovať už bez trojice Martin Štajnoch, Mislav Rosandič a Radovan Puliš. Po sobotňajšom zápase s Českom v Nitre (0:2) to oznámil generálny manažér Miroslav Šatan.

Namiesto vyradeného tria sa na najbližšom zraze budú hlásiť posily zo zámoria. „Tréneri sa rozhodli vyradiť ďalších hráčov z prípravy hneď po zápase. Namiesto nich prídu do tímu obrancovia Erik Černák a Martin Marinčin a útočník Marko Daňo,“ povedal Šatan.

Jedna časť sezóny sa skončila aj pre útočníka Petra Cehlárika, jeho klub Providence Bruins vypadol v play off v nižšej zámorskej súťaži AHL. K reprezentácii sa však pravdepodobne nepripojí. „Má veľkú šancu v prípade zranenia nejakého hráča v prvom tíme Bostonu, že ho zavolajú. Myslím si, že je veľká pravdepodobnosť, že bude mať povinnosti. Ale vyskúšame diplomaciu. Vidím však iba malú šancu,“ uviedol Šatan.

Z hráčov, ktorí pripadajú do úvahy posilniť tím trénera Craiga Ramsayho, sa hovorí ešte o Liborovi Hudáčkovi, Michalovi Krištofovi a Tomášovi Marcinkovi. Momentálne hrajú finále play off v českej extralige, resp. vo fínskej Liige. „Zatiaľ hrajú, akonáhle budú voľní, budeme sa o tom rozprávať,“ dodal Šatan.

Môže vás zaujímať

F1: Pérez mal opäť pozitívny test, v nedeľu ho na Silverstone nahradí Hülkenberg