Jednou vetou

HOKEJ: O Cehlárika má vážny záujem švajčiarske Lugano

Slovenský hokejista Peter Cehlárik, archívne

foto: TASR/AP

Účastník MS v roku 2016 má s Bostonom Bruins v NHL zmluvu do konca aktuálneho ročníka

Slovenský hokejový útočník Peter Cehlárik by v nasledujúcej sezóne mohol pôsobiť v najvyššej švajčiarskej súťaži NLA. Podľa periodika Corriere del Ticino sa na 24–ročného krídelníka zameral klub HC Lugano.

Účastník MS v roku 2016 má s Bostonom Bruins v NHL zmluvu do konca aktuálneho ročníka, ktorý je od polovice marca prerušený kvôli pandémii koronavírusu.

Agent slovenského reprezentant Louis Liesch už pred týždňom potvrdil, že Cehlárik zamieri zo zámoria do Európy a Švajčiarsko uviedol ako jednu z možností. Pripomenul však, že jeho klient „nie je práve najlacnejší hráč“.

V súvislosti s Cehlárik sa často spomína aj návrat do Švédska, kde pred odchodom za more absolvoval päť sezón v tíme Lulea HF. Peter Cehlárik je bronzový medailista z MS hráčov do 20 rokov spred piatich rokov. Za Luleu vo švédskej SHL odohral spolu s play-off viac než 150 zápasov a podieľal sa aj na triumfe klubu v Lige majstrov.

Žilinský rodák pôsobí v USA od leta 2016, v NHL patrí organizácii Boston Bruins. V profilige odteraz odohral 40 duelov s bilanciou 5 gólov a 6 asistencií, v ročníku 2019/2020 to boli len tri súboje so ziskom jednej gólovej prihrávky. V AHL patrí medzi opory farmárskeho klubu Providence Bruins, v tomto ročníku v 48 stretnutiach nazbieral 37 kanadských bodov (16+21).

Cehlárik v NHL riešil aj prechod do inej organizácie, v ktorej by dostával viac príležitostí ako v Bostone. „Nejaké tímy mali záujem a náš manažér mi povedal, že pokiaľ bude šanca pravidelne hrať v inom tíme, tak ma uvoľní. Nakoniec to však zamietol. Osobne som ešte v tejto sezóne chcel vidieť nejakú inú organizáciu a skúsiť sa tam dostať natrvalo,“ povedal v polovici apríla Cehlárik pre televíziu TA3 a vyjadril sa aj k možnej budúcnosti: „Viem o záujme z KHL, švajčiarskej alebo švédskej ligy, v ktorej som už pôsobil. Uvidíme.“

Môže vás zaujímať

NHL: Tampa Bay pripravilo pre fanúšikov dve verejné stretnutia s víťazmi Stanley Cupu