Jednou vetou

Hokej: Obranca Gáborčík tragicky zahynul vo Francúzsku

Dávid Gáborčík

foto: Facebook

Vo Francúzsku v utorok tragicky zahynul slovenský hokejista Dávid Gáborčík. Informoval o tom portál lavoixdunord.fr, správu potvrdil na svojej facebookovej stránke aj klub Les Corsaires de Dunkerque, v ktorom Gáborčík hrával.

Tragédia sa stala v utorok po 19.00 h v ulici Saint-Pierre v Dunkerque. Dvadsaťpäťročného hokejistu našli bez známok života na chodníku, na ktorý údajne spadol z balkóna na treťom poschodí priľahlej budovy.

Táto informácia nebola presná, podľa portálu hokej.sk išlo o autonehodu v inej štvrti mesta. Podľa vyjadrenia výkonného riaditeľa klubu Jeana-Pierra Thomasa však Gáborčík na tomto mieste nebýval.

Mladý Slovák bol po náraze ešte živý a lekári bojovali o jeho život v nemocnici. Vnútorné poranenia však boli príliš vážne.

KHL: Slovan posilnil Jeglič, vracia sa po osemmesačnom dištanci

„Všetci v klube sme v šoku. Dávid bol fantastický a veľmi pozitívny chalan. Navyše sa mu aj darilo, veď minulý týždeň strelil v Rouene gól a hral v dobrej forme. Všetci sme z toho mimo a je nám to nesmierne ľúto. V mene celého tímu vyslovujeme úprimnú sústrasť jeho rodine,“ povedal pre hokej.sk Gáborčíkov spoluhráč z Dunkerque Dominik Šimčák.

Polícia úmrtie vyšetruje, zatiaľ nie sú známe informácie o tom, čo spôsobilo pád slovenského hokejového obrancu. „S veľkým zármutkom oznamujeme smrť nášho hráča Dávida Gáborčíka. Vyjadrujeme hlbokú sústrasť jeho najbližším,“ uviedol na facebooku klub Les Corsaires de Dunkerque, účastník druhej najvyššej francúzskej súťaže.

Na Slovensku pôsobil Gáborčík prevažne v Poprade, v drese „kamzíkov“ si zahral aj Tipsport Ligu.

Môže vás zaujímať

NHL: Tampa Bay pripravilo pre fanúšikov dve verejné stretnutia s víťazmi Stanley Cupu