Jednou vetou

Hokej: Slovenky do 18 rokov prehrali v Bad Tölz so Švajčiarkami 2:3

Ilustračné foto

foto: Pixabay.com

Slovenské hokejové reprezentantky do 18 rokov nestačili v piatok na Turnaji štyroch krajín v nemeckom meste Bad Tölz na rovesníčky zo Švajčiarska, účastníčkam najvyššej divízie majstrovstiev sveta podľahli 2:3 po predĺžení. Zverenky trénera Petra Kúdelku v prvom zápase na podujatí prehrali vo štvrtok s domácimi hráčkami 0:3. Na turnaji sa ešte stretnú v sobotu o 12.30 s Japonkami.

Peter Kúdelka, tréner SR „18“ ženy: „Zápas nám ukázal, že pokiaľ dáme do hry srdce, nasadenie a nadšenie, tak s nami bude mať každý súper problém. Predviedli sme sebavedomý výkon bez zbytočného rešpektu k súperovi a Švajčiarkam sme boli po celý čas vyrovnaným súperom, ba dokonca nezriedka sme herne mali navrch my. Vypracovávali sme si krásne gólové situácie, naopak v defenzíve sme efektívne eliminovali útočné výpady súpera. Viedli sme takmer celý zápas, veľká škoda gólu na 2:2, ktorý sme dostali v oslabení deväť minút pred koncom. Jedným dychom však musím dodať, že bolo skvelé, že aj po tomto góle naše dievčatá diktovali tempo hry, vypracovali si dve-tri gólové šance, preto nás veľmi mrzí, že sme zápas nestrhli na našu stranu. V predĺžení sme stáli vo veľkej šanci zoči-voči brankárke súpera, nedali sme, na opačnej strane zas platilo nedáš-dostaneš a inkasovali sme víťazný gól. Viac než výsledok je však dôležité to, že hráčky ukázali obrovskú vôľu reprezentovať svoju krajinu čo najlepšie. Za zápas si všetky hráčky zaslúžia pochvalu. Pevne veríme, že budeme schopní na tento výkon nadviazať aj v sobotňajšom zápase proti veľmi silnému súperovi z Japonska.“

Turnaj štyroch krajín v nemeckom Bad Tölz /zdroj: SZĽH/:
SR „18“ – Švajčiarsko „18“ 2:3 pp (1:0, 1:1, 0:1 – 0:1)
Góly: 19. Klimantová (Leskovjanská, Kánová), 23. R. Halušková (Dobošová) – 38. Zimmermannová, 52. Bachmannová (Hauserová, Pagnamentaová), 64. Hauserová (Pagnamentaová, Ingoldová). Rozhodovali: Lajoie – Männleinová, Wagner, vylúčenia: 3:5, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 20 divákov.
Zostava SR „18“: Zimková – Jašková, Vysokajová, Kánová, Leskovjanská, Vrbinská, Plankenauerová, Kušmíreková, Kročilová – Nemčeková, R. Halušková, Dobošová – Klimantová, Matejková, Štetiarová – Šimnová, Schredlová, Kapičáková – Cengelová, Lahová, Gáliková.

Priebežná tabuľka turnaja:
1. Japonsko         2 1 1 0 0    6:3   5
2. Nemecko          2 1 0 0 1    3:2   3
3. Švajčiarsko      2 0 1 1 0    6:6   3
4. SR               2 0 0 1 1    2:6   1

Zostávajúci program žien SR „18“ na turnaji:
sobota 10. novembra, 12.30: Japonsko – Slovensko

Môže vás zaujímať

NHL: Tampa Bay pripravilo pre fanúšikov dve verejné stretnutia s víťazmi Stanley Cupu