Jednou vetou

Hokej-ŠP: Graňáka potešili nováčikovia, vyzdvihol brankárov

Hokejista Dominik Graňák

Foto: TASR - Michal Svítok

Kapitán slovenskej hokejovej reprezentácie Dominik Graňák zhodnotil vystúpenie tímu na Švajčiarskom pohári kladne. Potešili ho výkony nováčikov a najmä brankárov. Rekordér v počte reprezentačných štartov (192) si je však vedomý aj negatívnych vecí.

V dvoch zápasoch dali Slováci na turnaji sedem gólov, trikrát inkasovali. Proti Rakúsku 40 minút diktovali tempo hry, s Rusmi to bol oveľa ťažší zápas. „V prvom zápase sme robili veľa taktických chýb. Aj keď to bol iba „béčkový“ výber, tak treba mať na pamäti, že sú to Rusi a tí majú veľa šikovných chalanov. Hrali veľmi tímovo a my sme bohužiaľ urobili veľa chýb na to, aby sme uspeli, aj keď sme mali blízko k predĺženiu,“ uviedol Graňák pre TASR.

Hokej-ŠP: Hudáček po triumfe nad Rakúskom: Žiadna výhra sa nerodí ľahko

Proti Rakúsku sa hral v prvej tretine vyrovnaný zápas, potom sa už prejavila kvalita slovenského výberu. „Rakúšania na nás vybehli, mali lepší pohyb, boli iniciatívnejší a hrali fyzickejšie ako my. Ale v druhej tretine sme využili svoje šance, ktoré sa rodili najmä preto, lebo sme odoberali veľa pukov v strednom pásme. To radikálne zmenilo obraz hry a výsledok. V tretej tretine sme mali veľa vylúčených, čo úplne zmenilo hru. Vtedy veľa roboty odviedli hráči, ktorí chodili na ľad spoločne s Denisom Godlom. Brankári nás podržali v oboch zápasoch,“ dodal Graňák.

Celkové vystúpenie Slovákov na turnaji vyznelo dobre, ale stále je na čom pracovať. „Bezprostredne po zápase sa to hodnotí ťažšie, človek to neskôr vníma inak. Čo je pozitívne, že sa tu objavilo veľa nových chalanov. Hrali na turnaji veľmi dobre. Mali sme na turnaji veci, ktoré sa dajú hodnotiť kladne i negatívne.“

Slovenskí hokejisti uštedrili Rakúsku debakel, umiestnili sa na treťom mieste

Jedna z vecí, ktorú možno pochváliť, je hra v oslabení. Slováci mali na turnaji 12 vylúčených, ale v početnej nevýhode neinkasovali ani raz. „Na tomto turnaji to bol posun dopredu. Tréner Ramsay dbá na detaily nielen pri hre v oslabení. Na videu sme pozerali nejaké zápasy z minulej sezóny, ukazoval nám, kde máme stáť pozične a ako pracujeme s hokejkami. To bolo na tomto turnaji lepšie,“ uzavrel 35-ročný obranca.

Môže vás zaujímať

NHL: Tampa Bay pripravilo pre fanúšikov dve verejné stretnutia s víťazmi Stanley Cupu