Jednou vetou

Hokej-TL: DVTK Miškovec – HK Poprad 3:2 pp v 19. kole

Radosť hráčov Miškovca

foto: TASR

Aktívnejší boli od začiatku zápasu hostia, ktorým patrili i prvé vážnejšie strelecké pokusy. Domáci prvýkrát pohrozili po chybe Ervinga v strednom pásme, akcia druhého útoku Miškovca sa ale gólom neskončila. V 12. minúte mali domáci výhodu presilovej hry, počas ktorej sa nedokázali usadiť v útočnom pásme.

Po jej skončení si Popradčania vypracovali v krátkom slede dve vyložené šance, Macík a po ňom ani Takáč ale brankára Miškovca neprekonali. Hostia sa otváracieho gólu zápasu dočkali na konci 18. minúty. Puk pred brankára Vaya potiahol Brejčák a v neprehľadnej situácii sa najlepšie zorientoval Mlynarovič – 0:1. Už o minútu viedol Poprad o dva góly. Počas signalizovaného vylúčenia domácich vyrazil brankár Miškovca strelu Svitanu iba pred seba a tiesnený Bondra poslal puk do siete.  Po prestávke sa najprv na ľade dlho nič dramatické nedialo. Domáci však postupne hru vyrovnali a začali byť nebezpečnejší. Expolóziou radosti vybuchli tribúny v 34. minúte. Obranca Szirányi poslal ľahký puk na bránku a ten na prekvapenie všetkých skončil za chrbátom Vošvrdu – 1:2. Od tohto momentu to pred bránkou Popradu viackrát „horelo“.

Diváci v Miškovci ožili a elektrizujúca atmosféra hnala ligového nováčika do útoku. Peknými akciami bavili fanúšikov hráči prvého útoku domácich Miskolczi a Magosi. Vyrovnanie mal po prihrávke Vasa na hokejke v 37. minúte Miskolczi, jeho delovku zrazil v poslednej chvíli na ochrannú sieť obetavý Takáč.   Výkon posledného tímu tabuľky vygradoval v tretej tretine. Hneď na jej začiatku mali hostia výhodu 97 sekundovej presilovej hry 5 na 3, tú však po pár sekundách zmaril faulujúci Magosi. V rovnovážnom stave sa Svitana dopustil hrubej chyby, po ktorej sa sám na Vošvrdu rútil Harrison, brankár Popradu jeho nájazd zneškodnil. Časté vylúčenia pokračovali ďalej. V 50. minúte mali domáci opäť výhodu dlhej presilovky o dvoch hráčov. Počas nej si tréner Glen Hanlon vyžiadal oddychový čas. Zodpovednosť na seba vzal obranca Milam, ktorý prepáli všetko, čo mu stálo v ceste – 2:2. Tlak „ľadových medveďov“ trval ďalej. Rozhodnúť mohol minútu a pol pre koncom riadnej hracej doby legionár Kulmala, jeho strela iba tesne minula horný roh bránky Popradu.

Hokej-TL: HKM Zvolen – HK Dukla Trenčín 4:2 v 19. kole

V Miškovci sa tak predlžovalo. Na konci predĺženia predviehol krásnu individuálnu akciu Magosi a dokonal tak obrat výsledku. Domáci útočník blafákom zmiatol Vošvrdu a elegantne zasunul puk za jeho chrbát – 3:2.

DVTK Jégesmedvék Miškovec – HK Poprad 3:2 pp (0:2, 1:0, 1:0 – 1:0)
Góly: 34. Szirányi (Ritó, Vas), 52. Milam (Pance), 65. Magosi – 18. Mlynarovič (Brejčák, Takáč), 19. Bondra (Svitana, Kozák). Rozhodovali: Korba, Kalina – Bogdaň, Jobbágy, vylúčení: 3:8, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 1705 divákov.
Miškovec: Vay – Kiss, Crawford, Vojtkó, Szirányi, Milam, Láda – Magosi, Galanisz, Miskolczi – Kulmala, Vas, Pance – Harrison, Loiseau, Somogyi – Vincze, Hajós, Ritó
Poprad: Vošvrda – Brejčák, Petran, Ťavoda, Salija, Kozák, Erving, Fabian – Václav, Mlynarovič, Takáč – Koyš, Zagrapan, Kundrik – Bondra, Heizer, Svitana – Macík, Belluš

Môže vás zaujímať

NHL: Tampa Bay pripravilo pre fanúšikov dve verejné stretnutia s víťazmi Stanley Cupu