Jednou vetou

Hokej-TL: Gašparovič skončil pre zdravotné problémy

Hokejisti HK Nitra

Foto: TASR

Slovenský hokejista Jakub Gašparovič ukončil svoje pôsobenie v HK Nitra. Dôvodom sú zdravotné problémy s kolenom, ktoré ho výrazne limitovali. Nitriansky klub o tom informoval na oficiálnej stránke.

„V prvom rade sa chceme Jakubovi poďakovať za služby, ktoré za krátky čas odviedol pre náš klub. Snažili sme sa aj spoločne s ním reštartovať jeho kariéru, ale od začiatku prípravy mal zdravotné problémy s kolenom, ktoré mu neumožnili ukázať stopercenentý výkon. Sám tak požiadal o uvoľnenie spod zmluvy. Jeho prístup si veľmi ceníme, pretože to nemusel robiť. Zachoval sa však chlapsky a uvidíme, ako sa v budúcnosti jeho zdravotný stav vyvinie. Jeho čas návratu je zatiaľ otázny, absencia bude asi dlhšia, ale rozišli sme sa v tom najlepšom. V hokejovom živote sa môže stať všeličo, preto určite nevylučujeme, že v budúcnosti budeme znova spolupracovať,“ uviedol prezident HK Nitra Miroslav Kováčik pre klubovú stránku.

KHL: Slovan v Číne stratil vedenie

Gašparoviť bol jednou z predsezónnych posíl nitrianskeho kádra. Prvýkrát v kariére si v najvyššej slovenskej súťaži vyskúšal pôsobenie v inom ako trenčianskom drese. V nitrianskom nastúpil do prvých dvoch kôl Tipsport ligy, do štatistík sa nezapísal. Celkovo má na konte 413 zápasov v najvyššej slovenskej súťaži, v ktorých dosiahol bilanciu 109 gólov a 130 asistencií.

Môže vás zaujímať

Organizátori z Hungaroringu ušetria na poplatkoch 17,4 mil. eur