Hokej-TL: HC 07 Detva porazila HK Poprad 0:3

HC 07 Detva

Domáci vstúpili do zápasu aktívnejšie, rýchlo korčuľovali a napádali, čím si vypracovali viacero nebezpečných príležitostí. Možnosť otvoriť skóre dostali hostia po faule Hraška na Paukovčeka v polovici 4. minúty. Oslabenie detvania zvládli lepšie a viackrát dokonca dokázali ohroziť popradskú bránku.

V najväčšej príležitosti sa ocitol po rýchlom protiútoku Surový, ale jeho strelu efektne lapačkou vychytal Gračnar. Po presilovke Detva naďalej pokračovala v rýchlej nátlakovej hre, ale bez gólového efektu. Hostia postupne ožili, začali viac kombinovať, čím si vynútili chyby v detvianskej obrane. Najskôr darovali Popradčanom výhodu po zlom striedaní, keď sa ocitli na ľade šiesti a o necelú minútu faulom a vylúčením Ščurka čelili dvojnásobnej presile hostí. Presilové hry boli v réžii Popradu, ale všetky nebezpečné príležitosti zlikvidoval výborne chytajúci brankár Petrík. Hra sa opäť vyrovnala a Detva neustále dobýjala bránu súpera. Prvej presilovej hry sa domáci dočkali v 17. minúte, po netaktickom seknutí Bondru v útočnom pásme, keď sa hra odohrávala na opačnej polovici klziska. Detvania si v nej ale nedokázali vypracovať žiadnu príležitosť, ani sa usadiť v tretine súpera. Najväčšiu šancu na gól do šatne si Detvania vytvorili na konci 19. minúty, keď v prečíslení dvoch proti jednému výborne našiel Murček Puliša, ten úplne osamotený pred brankárom namiesto strely volil prihrávku a s tou si už obrana Popradu poradila.

Prvá päťminútovka druhej tretiny bola v réžii hostí a domáci sa len s problémami dostávali do protiútokov. V 5. minúte darovali Popradčania Detve presilovú hru po vylúčení Svitanu. Domáci zavreli súpera v obrannej tretine, ale bez väčšej príležitosti na gól. O minútu si vynútili dvojnásobnú presilovku po faule Petrana, ale ani túto výhodu nedokázali využiť. Naďalej pokračovali v aktívnej útočnej hre, hralo sa vo vysokom tempe, s množstvom osobných súbojov. V obrovskej príležitosti sa ocitol v polovici 34. minúty Popradčan Bjalončík, ktorý sa najskôr ocitol úplne osamotený pred Petríkom, ale z gólu sa tešil až pri ďalšej príležitosti, kedy strelou pomedzi hráčov prekonal nič nevidiaceho Petríka a otvoril skóre zápasu. Pri obojstrannom vylúčení Gašpara a Ťavodu sa hostia dostali do prečíslenia, z ktorého dosiahli gól, ktorý rozhodca Jonák dlho konzultoval s videorozhodcom a nakoniec ho napriek nevôli hostí neuznal. Nervozita na ľade vyústila do ďalšieho vylúčenia Popradčana Macíka a domáci tak dostali ďalšiu výhodu presilovej hry. Tá trvala až do záveru druhej tretiny, ale vyrovnávajúci gól nepriniesla.

Hokej-TL: HKM Zvolen zdolal HC’05 Banská Bystrica 4:1

Do záverečnej tretiny vstúpili opäť lepšie hostia, ktorí už po 28. sekundách hry dostali príležitosť zvýšiť svoj náskok v presilovej hre. Tú nevyužili a nevyužili ani svoj stupňujúci tlak a únavu hostí, pretože hneď po jej skončení získali početnú výhodu domáci. Po chybe lavičky a šiestich korčuliaroch na ľade tak začala presilová hra Detvy. V nej trestuhodne prepadla detvianska obrana a od polovice klziska sa rútil na bránu v samostatnom nájazde Bondra, ktorého domáci Martin Chovan zastavil len za cenu podrazenia a následného trestného strieľania. Bondra sa v ňom nemýlil a zvýšil na začiatku 44. minúty na 2:0. Od tohto momentu sa na ľade viac bojovalo ako hralo a hostia čoraz častejšie prekorčuľovávali otvorenú obranu domácich. Tí sa dopúšťali viacerých hrubých chýb a niekoľkokrát sami prihrávali puky na hokejky popradčanov. V ďalšej presilovej hre domácich spálil 100%-nú šancu Žilka, ktorý zblízka prestrelil popradskú bránu a po ňom aj osamotený Puliš. Domácim nemožno uprieť snahu o návrat do zápasu, ale nedokázali zužitkovať ani jednu z vytvorených príležitostí. Hostia sa už v závere nikam neponáhľali, uzavreli stredné pásmo a snažili sa využívať príležitosti po chybách v detvianskej rozohrávke. Domáci sa viac ako dve minúty pred koncom zápasu odhodlali ku hre bez brankára, čo gólom do prázdnej brány v 59. minúte definitívne spečatil Bjalončík

HC 07 Detva – HK Poprad 0:3 (0:0, 0:1, 0:2)
Góly: 35. Bjalončík (Paločko), 44. Bondra (tr.s.), 59. Bjalončík (Erving). Rozhodovali: Jonák, Németh (Maď.) – Výleta, Šipoš, vylúčení: 6:7, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, 498 divákov
Detva:      Riečický – Hraško, Mat. Chovan, Jendroľ, Sládok, Mar. Chovan, Kuklev, F. Fekiač, Šimon – Gašpar, Magogin, Žilka – Ščurko, Murček, Puliš – Tibenský, Valent, Milý – Král, V. Fekiač, Surový
Poprad: Gračnar – Kozák, Salija, Brejčák, Petran, Erving, Ťavoda, Fabian, Karlsson – Svitana, Mlynarovič, Koyš – Zagrapan, Paukovček, Bondra – Takáč, Heizer, Abdul – Paločko, Bjalončík, Macík