Hokej-TL: Nitra vysoko zdolala nováčika DVTK Miškovec

Ilustračné foto

zdroj: TASR

Hokejisti HK Nitra vstúpili úspešne do novej sezóny Tipsport Ligy. Tretí tím uplynulého ročníka zvíťazil v piatkovom zápase 1. kola na domácom štadióne nad maďarským nováčikom DVTK Jégesmedvék Miškovec vysoko 6:1.

HK Nitra – DVTK Jégesmedvék Miškovec 6:1 (1:0, 1:0, 4:1)
Góly: 1. Lantoši (Mychan), 31. Morrison (Lantoši, Rais), 43. Blackwater (M. Slovák, Buček), 48. M. Slovák (Rapáč), 55. M. Slovák (Mezei), 60. Lantoši – 52. Kulmala (Vas, Szirányi). Rozhodovali: Goga, Jonák – Kollár, Rojík, vylúčení: 6:5 na 2 min, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, 2758 divákov.
HK Nitra: Šimboch – McCormack, Mezei, Morrison, Rais, Rácz, Versteeg, Pupák – Buček, M. Slovák, Blackwater – Lantoši, Richard, Mychan – Rapáč, Bortňák, Scheidl – Pätoprstý, Čaládi, Hrušík – Gašparovič
DVTK Jégesmedvék Miškovec: Adorján – Kiss, Crawford, T. Slovák, Szirányi, Milam, Rusk, Vojtkó, Láda – Magosi, Galanisz, Miskolczi – Somogyi, Kulmala, Pance – Loiseau, Vas, Harrison – Vince, Hajós, Ritó

Úvodný duel v Tipsport Lige sa pre maďarského nováčika nezačal vôbec dobre. S čistým kontom vydržal iba 58 sekúnd, keď sieť hostí napol po rýchlej akcii Lantoši – 1:0. Miškovec mohol vyrovnať už o tri minúty, no po Galaniszovej strele zazvonila len žŕdka. V siedmej minúte sa dostal do dobrej šance opäť Lantoši a Adorján v bránke hostí mal čo robiť, aby jeho strelu skrotil. V ďalších minútach prebrali aktivitu hostia, ktorí si zahrali aj 36-sekundovú presilovku o dvoch hráčov, vypracovali si šance, no Šimbocha neprekonali. Potom sa hralo dlhšie bez prerušenia a hra sa prelievala zo strany na stranu, no bez výraznejších šancí. V 17. minúte si hostia vypracovali krátky tlak, ale Šimboch si poradil so strelami Szirányiho i Somogyiho.

Tenis-DC: Francúzsko porazilo Španielsko po prvom dni semifinále

Nitra mala dobrý vstup aj do druhého dejstva, v úvodných dvoch minútach mal dvakrát dobrú šancu M. Slovák. Po góle volala najmä druhá, keď išli s Blackwaterom sami na jedného obrancu, no center domácich si namiesto prihrávky vybral samostatné zakončenie a neuspel. Od 25. minúty si Nitra zahrala prvú presilovku v zápase i sezóne, súpera zavrela v obrannom pásme, no Adorján predviedol niekoľko dobrých zákrokov a svojich spoluhráčov podržal. V 28. minúte išli hostia 2 na 1, no Harrison, podobne ako M. Slovák, si vybral strelu, ktorú Šimboch vyrazil. Domáci pridali druhý gól v 31. minúte pri hre 4 na 4, keď sa delovkou od modrej presadil Morrison – 2:0. Vzápätí sa ubránili 18-sekundovej presilovke hostí o dvoch hráčov a následne dohrávanej o jedného. V 34. minúte sa dostal do výbornej šance na pravom kruhu Kulmala, ale Šimboch si s jeho pokusom poradil. V 37. minúte išli Nitrania traja na T. Slováka, ale slovenský obranca DVTK ich dokázal zastaviť. Tretinu zakončila ďalšia nevyužitá presilovka hostí.

Domáci zvládli vstup do tretieho dejstva opäť lepšie ako hostia a v 43. minúte pridal Blackwater ich tretí gól, keď po krížnej prihrávke od M. Slováka využil presilovku – 3:0. V 48. minúte prišla ďalšia rýchla akcia Nitranov s gólovým koncom. Rapáč prihral od ľavého mantinelu pred bránku voľnému M. Slovákovi a ten zdvihol puk do pravého horného rohu Adorjánovej bránky – 4:0. Ani jeho náprotivok Šimboch si nakoniec neudržal čisté konto, v 52. minúte ho prestrelil počas presilovky Kulmala. Päť minút pred koncom duelu upravil v početnej výhode o dvoch hráčov na 5:1 M. Slovák. Center prvého útoku domácich sa presadil z dorážky po nepresnej strele Mezeia. Päť sekúnd pred koncom stanovil konečné skóre Lantoši. Nitra tak zvládla vstup do novej sezóny a nováčikovi nadelila vysokú prehru.

Tenis: Querrey postúpil do 2. kola turnaja ATP v Čcheng-tu