Jednou vetou

Hokej-TL: Nové Zámky odštartovali prípravu s viacerými mladíkmi

Ilustračné foto

foto: TASR

Hokejisti MHC Nové Zámky odštartovali v stredu na domácom ľade záverečnú prípravu na tipsportligovú sezónu 2019/20. Po prebratí si výstroja nasledoval prvý spoločný tréning na ľade. Tréneri Milan Jančuška a Jerguš Bača mali k dispozícii štyroch brankárov a 24 korčuliarov.

„Z minuloročnej zostavy nám ostalo 14 hráčov. Na druhú stranu, do tímu prišlo veľa mladíkov s minimálnymi tipsportligovými skúsenosťami. Pevne verím, že sa medzi nimi nájde niekoľko, ktorí budú mať na to hrať Tipsport Ligu,“ citoval Jančuška oficiálny web MHC. Na úvodnom zraze chýbali iba útočník Juraj Jurík, ktorý sa k mužstvu pripojí v pondelok, a obranca Marcel Dlugoš, ktorý si plní reprezentačné povinnosti.

Piskot z tribún: Slovan vyhral nad Feronikeli o gól, fanúšikom sa málilo

Istotu miesta v zostave nemá nikto. V klube je momentálne množstvo mladých hráčov, práca s nimi bude pre trénerský štáb výzvou. „Je to tak. Samozrejme, všetko sa odvíja od rozpočtu. No mám rád prácu s mladými hráčmi, dúfam, že z nich vyskočí nejaký ďalší Lantoši alebo Buček. Majú možnosť a pevne verím, že svoju šancu chytia za pačesy a zabojujú o miesto v kádri,“ dodal Jančuška, ktorý následne potvrdil, že klub pracuje na ďalších posilách.

Novozámčania sa v príprave stretnú s mužstvami zo Slovenska, Rakúska, Poľska, Francúzska a Maďarska. Dovedna nastúpia na deväť zápasov, z ktorých tri odohrajú na Memoriáli Pavla Zábojníka vo Zvolene.

Môže vás zaujímať

NHL: Tampa Bay pripravilo pre fanúšikov dve verejné stretnutia s víťazmi Stanley Cupu