Hokej-TL: Nové Zámky porazili Detvu v 6. kole

Ilustračná foto

zdroh: TASR

Novozámčania mali do zápasu raketový štart, keď sa už v druhej minúte ujali vedenia vďaka Ručkayovi. Jeho zakončenie z úniku po ľavom krídle prepadlo cez Riečického až za bránkovú čiaru a domáci viedli 1:0. Vzápätí mohol v dobrej pozícii zvýšiť ich vedenie Videlka, na druhej strane nedokázal Gašpar zasunúť puk za ležiaceho Košarišťana. V úvodnom dejstve sledovali diváci rýchly hokej, napriek tomu však už gól nepadol, i keď možností bolo na to viacero.

V druhej tretine mali na dosah gól ako prví domáci hokejisti, no Videlka nedokázal usmerniť Bajtekovu prihrávku pred bránku. Zoči-voči Riečickému neuspel ani Fábry, rovnako ako hosťujúci Žilka nevyzrel v presilovke na Košarišťana. V 32. minúte putoval na tresnú lavicu Ščurko, no Novozámčania nevyužili ani štvrtú presilovú hru za sebou. Podarilo sa im to krátko po jej skončení, keď sa presadil Bajtek.

Hokej-TL: Dukla Trenčín zdolala MsHK DOXXbet Žilina v 6. kole

Hráči spod Poľany sa snažili počas záverečného dejstva o kontaktný gól, no zakaždým im v tom stále domáca obrana na čele s brankárom Košarišťanom. Hra sa prelievala zo strany na stranu, no bez gólového výsledku. Zmeniť skóre sa nepodarilo Zbořilovi ani Gašparovi, ktorého skvele rozkľakom vychytal Košarišťan.

MHC Mikron Nové Zámky – HC 07 Detva 2:0 (1:0, 1:0, 0:0)
Góly: 2. H. Ručkay (Zbořil), 36. Bajtek (Zbořil, H. Ručkay). Rozhodovali: D. Konc st., Juhász – Gegáň, Muzsik, vylúčení: 2:6,  presilovky a oslabenia: 0:0, 1325 divákov
Nové Zámky: Košarišťan – Andersons, Kudla, Hain, Zaťko, Ordzovenský, Novák, König, Hatala – Nejezchleb, Hruška, Štrauch – H. Ručkay, Zbořil, Jurík – Bajtek, Videlka, Rogoň – Jakúbek, Fábry, Ondrušek
Detva: Riečický – Martin Chovan, Kuklev, Matúš Chovan, Hraško, Sládok, Gachulinec, Šimon, F. Fekiač – Puliš, Murček, Ščurko – Žilka, Magogin, Ďaloga – Milý, Gašpar, Tibenský – Surový, Valent, V. Fekiač

Slováci chcú v Rijeke víťazstvo, Hapal: „Môžeme prekvapiť“