Jednou vetou

Hokej-TL: V Súboji legiend aj Surový a Hudec

Tomáš Surový

Foto: TASR

Organizátori exhibičného hokejového podujatia Winter Classic Games 2019 v Banskej Bystrice zverejnili vo štvrtok zostavy na sobotňajší Súboj legiend. V tíme Kaufland sa predstavia aj ikony HC Banská Bystrica Tomáš Surový a Michal Hudec. Surový pritom absolvuje aj súťaž v streľbe do bránky ponad zaparkované automobily a v nedeľu aj ligové derby so Zvolenom.

 V sobotňajšom programe, ktorý štartuje o 16.00 h, sa budú striedať desaťminútové tretiny Súboja legiend s originálnymi súťažami zručností. „V posledných týždňoch som pozorne sledoval, ako v Banskej Bystrici vyrastá aréna pre hokejové merania síl pod otvoreným nebom. Musím povedať, že organizátori odviedli kus práce. Na štadióne VŠC Dukla to vyzerá dobre už bez divákov, neviem si teda predstaviť, aké to bude, keď sa aréna naplní fanúšikmi. Ja sám som sa najviac tešil na nedeľu, keď je na programe regionálne derby, no po dodatočnej nominácii do tímu legiend sa moje očakávania pred víkendom ešte znásobia. Už teraz sa neviem dočkať na sobotu a na veľkú slávnosť, akú hokejové Slovensko ešte nezažilo,“ povedal v tlačovej správe kapitán HC ‘05 iClinic Banská Bystrica Tomáš Surový.

Hokej: RTVS pripravuje k Winter Classic Games špeciálne vysielanie

Absolútnym vyvrcholením Kaufland Winter Classic Games 2019 bude v nedeľu 3. februára od 14.00 h oficiálny zápas Tipsport Ligy HC ‘05 iClinic Banská Bystrica – HKM Zvolen. Kapacita hľadiska štadióna VŠC Dukla v Banskej Bystrici je dovedna 7500 miest.

Môže vás zaujímať

NHL: Tampa Bay pripravilo pre fanúšikov dve verejné stretnutia s víťazmi Stanley Cupu