Jednou vetou

Holanďania dali majstrom príučku, tréner Portugalska však hráčom verí

Holandskí futbalisti oslavujú druhý gól v prípravnom zápase Portugalsko - Holandsko vo švajčiarskej Ženeve 26. marca 2018.

FOTO TASR/AP

Futbalisti Holandska triumfovali v pondelňajšom prípravnom medzištátnom dueli na neutrálnej pôde v Ženeve nad Portugalskom hladko 3:0. "Oranjes" rozhodli už v prvom polčase po góloch Memphisa Depaya, Ryana Babela a kapitána Virgila Van Dijka. V druhom polčase videl červenú kartu po dvoch napomínaniach Portugalčan Joao Cancelo.

Tréner úradujúcich majstrov Európy Fernando Santos napriek hladkej prehre svojmu tímu verí. „Verím týmto hráčom, nemám dôvod robiť prievan v kabíne. Bola to dobrá príprava pred majstrovstvami sveta, ktorá odhalila naše slabiny. Vieme, na čom musíme popracovať. Ani pred dvoma rokmi po domácej prehre s Bulharskom som nestratil dôveru k hráčom a tí napokon vyhrali majstrovstvá Európy,“ uviedol Santos, ktorého zverenci sa na šampionáte v Rusku stretnú v základnej skupine so Španielskom, Marokom a Iránom.

Príchod holandského kormidelníka Ronalda Koemana dal mužstvu iskru. V piatok síce Holanďania prehrali doma s Anglickom 0:1, proti Portugalsku však podali kompaktnejší výkon a najmä boli efektívni. „Boli sme silnejší na lopte a prvý gól nás naštartoval k veľmi dobrému výkonu. Hráči si po ňom začali viac veriť. Víťazstvo nad takým silným súperom nás veľmi teší,“ uviedol Koeman, ktorý do októbra pôsobil na lavičke Evertonu a s anglickým tímom uspel proti Ružomberku v predkole Európskej ligy UEFA.

Môže vás zaujímať

Jakobsen má za sebou 5-hodinovú operáciu, nemá poškodený mozog ani miechu