Homola prvým Slovákom s plnou továrenskou podporou

Slovenský pretekár Maťo Homola

foto: TASR

V desaťročnej športovej kariére 23-ročného automobilového pretekára Maťa Homolu nastal výrazný kvalitatívny posun. Stal sa prvým Slovákom, ktorý bude jazdiť v novom seriáli Svetového pohára cestovných vozidiel WTCR s plnou továrenskou podporou.

Seriál sa uskutoční na štyroch kontinentoch – v Afrike, Európe, Amerike a Ázii. Skladá sa z 30 samostatných pretekov, ktoré bude naživo vysielať televízna stanica Eurosport. „Jazdiť budem na bielom automobile Peugeot 308 TCR v belgickom tíme DG Sport Competition, za ktorý som štartoval aj vlani, len s iným autom. Absolvoval som už vo Francúzsku prvé testovacie jazdy, auto veľmi dobre reaguje na všetky zmeny v nastavení, mám z toho veľmi dobrý pocit. Slávnostné zahájenie sezóny sa uskutoční v stredu 28. Marca v Barcelone, prítomní budú všetci pretekári WTCR. Budem tu absolvovať aj ďalšie predsezónne testy,“ informoval na tlačovej konferencii o svojom kariérnom posune Maťo Homola.

„V mojej kategórii cestovných automobilov sa už vyššie nedá ísť. Ani si to ešte naplno neuvedomujem, je to môj vrchol. Teším sa najmä na preteky na Hungaroringu, ktorý je najbližšie k Slovensku, kde predpokladám aj účasť našich divákov. Teším sa však na každé preteky, v ktorých budem štartovať v konkurencii ďalších 25 jazdcov, vrátane bývalých majstrov sveta a jazdcov formuly jeden,“ dodal.

Kalendár svetového pohára WTCR 2018:

8. 4. Maroko, Circuit Mouley El Hassan
29. 4. Maďarsko, Hungaroring
12. 5. Nemecko, Nürburgring Nordschleife
21. 5. Holandsko, Circuit Zandvoort
24. 6. Portugalsko, Vila Real
5. 8. Argentína, Autódromo Termas de Río Hondo,
30. 9. Čína, Ningbo International Circuit
7. 10. Čína, Wuhan International Circuit
28. 10. Japonsko, Suzuka Circuit
18. 11. Macau, Guia Circuit

Môže vás zaujímať

Murray zvíťazil na turnaji ATP v Antverpách