Jednou vetou

Hrbatý už nie je tréner Kližana: Mali sme odlišné vízie

Dominik Hrbatý

Foto: TASR

Slovenský tenista Martin Kližan ukončil spoluprácu s trénerom Dominikom Hrbatým. Profesionálny vzťah, ktorý trval od konca roka 2017, rozviazal po prehre s Rusom Karenom Chačanovom v 3. kole dvojhry na grandslamovom turnaji Roland Garros.

„O konci spolupráce sme sa rozprávali už pred turnajom v Lyone. Každý z nás mal iné videnie na ďalší progres v Martinovom hernom prejave, čo je však v tenisovom živote normálne a nepovažujem to za nič neobvyklé. Spolupráca medzi hráčom a trénerom musí byť intenzívna. Obe strany by mali mať približne rovnaký pohľad a nemali by sa rozchádzať vo víziách, preto sa naše cesty rozišli,“ povedal Hrbatý, ktorý je kapitán daviscupového tímu.

Škriniarov recept na Azerbajdžan: Treba hrať jednoducho

Dvadsaťdeväťročný Kližan sa na instagrame poďakoval Hrbatému za spoluprácu. „Ďakujem, Dominik, za jeden a pol roka roboty, za všetky rady a nové veci, ktoré som sa mohol pri tebe naučiť a prajem ti do budúcnosti veľa šťastia s ďalšími zverencami,“ napísal najlepší slovenský singlista, ktorý v rebríčku ATP figuruje na 55. mieste.

Kližan má na konte celkovo šesť singlových titulov na ATP Tour a počtom cenných trofejí je na tom narovnako práve s bývalým koučom Hrbatým. Naposledy vlani uspel na antuke v rakúskom Kitzbüheli, v minulosti triumfoval na rovnakom povrchu v Mníchove (2014), Casablanke (2015) a Hamburgu (2016), na tvrdom povrchu vyhral v roku 2012 v Petrohrade a v roku 2016 v Rotterdame.

Môže vás zaujímať

NHL: Tampa Bay pripravilo pre fanúšikov dve verejné stretnutia s víťazmi Stanley Cupu