Jednou vetou

Ibrahimovič opúšťa LA Galaxy: „Prišiel som, videl som, zvíťazil som“

Zlatan Ibrahimovič

foto: TASR

Švédsky futbalista Zlatan Ibrahimovič po dvoch sezónach opúšťa Los Angeles Galaxy. Tridsaťosemročný útočník a vedenie klubu zámorskej MLS sa dohodli na ukončení spolupráce.

Ibrahimovič prišiel do LA v marci 2018, v 52 zápasoch v drese Galaxy nastrieľal 56 gólov. „Prišiel som, videl som, zvíťazil som,“ napísal na sociálnej sieti. „Ďakujem LA Galaxy za to, že som mohol u nich pocítiť, že som stále živý. Fanúšikom Galaxy odkazujem – chceli ste Zlatana, dal som vám Zlatana. Nech sa páči. Príbeh pokračuje…  Teraz sa môžem vrátiť k sledovaniu bejzbalu.“

Napriek skvelej streleckej bilancii švédskemu veteránovi v oboch ročníkoch MLS uniklo ocenenie pre najužitočnejšieho hráča súťaže. LA Galaxy s „Ibrom“ vyhralo iba jeden zápas play off. „Chceli by sme sa poďakovať Zlatanovi za jeho prínos pre LA Galaxy a celú MLS. Od svojho príchodu v roku 2018 Zlatan pozitívnym spôsobom ovplyvnil futbalové prostredie v Los Angeles. Sme vďační a oceňujeme jeho pracovnú morálku a zanietenie,“ citovala agentúra DPA slová prezidenta klubu Chrisa Kleina.

AC Miláno koketuje s Ibrahimovičom, prezradil šéf MLS

Bývalý švédsky reprezentant má bosnianskeho otca a chorvátsku matku. Obaja emigrovali do Švédska, Ibrahimovič sa už narodil v Malmö. V miestnom Malmö FF začal s kariérou v roku 1999. Potom obliekal dresy Ajaxu Amsterdam, Juventusu Turín, Interu Miláno, FC Barcelona, AC Miláno či Manchestru United, za národný tím odohral 116 zápasov a strelil 62 gólov.

Ďalšie futbalové kroky Ibrahimoviča nie sú zatiaľ známe. Hoci sa objavili správy o jeho možnom prestupe do Španielska, komisár MLS Don Garber prezradil, že Ibrahimovič mieri do talianskeho tímu. „Zlatan je jedinečný futbalista. Aj vo veku 38 rokov s ním rokuje AC Miláno, jeden z najlepších klubov na svete,“ uviedol nedávno Garber pre ESPN.

Môže vás zaujímať

Coronavírus v Zadare: Nakazení sú ďalší tenisti