Jednou vetou

Ibrahimovičovi odhalili v rodnom Malmö sochu v nadživotnej veľkosti

Švédsky futbalista Zlatan Ibrahimovič pózuje pred vlastnou sochou v rodnom meste Malmö na priestranstve medzi starým a novým štadiónom klubu Malmö FF v utorok 8. októbra 2019

foto: TASR/AP

Slávny švédsky futbalista Zlatan Ibrahimovič má v rodnom meste Malmö bronzovú sochu s vlastnou podobizňou. Slávnostne ju odhalili v utorok na priestranstve medzi starým a novým štadiónom klubu Malmö FF. Socha je v nadživotnej veľkosti - meria 270 centimetrov a váži približne 500 kilogramov.

Tridsaťsedemročný útočník pred slávnostným odhalením pozval na akciu najmä svojich mladých fanúšikov. „Zlatan dáva všetkým školákom v Malmö voľno, aby sa mohli zúčastniť na ceremónii,“ napísal na Twitteri. Mestská rada musela neskôr vydať vyhlásenie, v ktorom upozornila, že hráčov príspevok nie je pre deti oficiálna priepustka z vyučovania. „Tie deti, ktoré sa zúčastnia na ceremoniáli, budú považované za záškolákov,“ uvádza sa v stanovisku.

Schweinsteiger ukončil aktívnu kariéru

Bývalý švédsky reprezentant má bosnianskeho otca a chorvátsku matku. Obaja emigrovali do Švédska, Ibrahimovič sa už narodil v Malmö. V miestnom Malmö FF začal s kariérou v roku 1999. Obliekal si dresy Ajaxu Amsterdam, Juventusu Turín, Interu Miláno, FC Barcelona, AC Miláno či Manchestru United, v súčasnosti strieľa góly v zámorskej MLS za Los Angeles Galaxy. Za švédsku reprezentáciu odohral 116 zápasov a strelil 62 gólov.

Môže vás zaujímať

HOKEJ: O Cehlárika má vážny záujem švajčiarske Lugano