Jednou vetou

Informačný systém ZOH 2018 zverejnil tri príbehy športovcov, na Kuzminovú zabudli

Slovenská biatlonistka Anastasia Kuzminová sa raduje z víťazstva v šprinte žien na 7,5 km v 3. kole Svetového pohára vo francúzskom Le Grand-Bornand 14. decembra 2017

Foto: TASR/IBU

Olympijský informačný servis pre akreditovaných reportérov (myInfo 2018) odštartoval v sobotu svoj seriál denných "upútaviek". DEŇ 1 ponúka tri príbehy, ale ani jeden sa netýka Anastasie Kuzminovej, hoci slovenská biatlonistka ako jedna z top-favoritiek šprintu môže vojsť do dejín unikátnou treťou zlatou medailou v jednej disciplíne tohto populárneho olympijského športu.

Sobota ako deň 1 obsahuje na ZOH v Pjongčangu súťaže v 10 odvetviach a 5 medailových rozhodnutí. Tri príbehy patria nórskej bežkyni na lyžiach Marit Björgenovej, poľskému skokanovi na lyžiach Kamilovi Stochovi a kórejským prioritám.

PANI LÍDERKA: Prvú medailovú kolekciu hier rozdajú na ženskom skiatlone, kde sa obhajujúca šampiónka Marit Björgenová, šesťnásobná zlatá medailistka pokúsi znovu „prepísať“ historické knihy.

zRIEDKYavý VZDUCH: Odvážni skokani vzlietnu na lyžiach k nebesám zo stredného mostíka. Kamil Stoch sa môže stať prvým mužom, ktorý obháji zlato v tejto súťaži.

KÓREJSKÉ VRCHOLY: Po omamnom otváracom ceremoniáli teraz Kórejská republika verí v zlatý štart u mužských šortrekárov na 1500 m trati a ženy hrajú hokej proti Švajčiarkam.

Môže vás zaujímať

HOKEJ: O Cehlárika má vážny záujem švajčiarske Lugano