Jednou vetou

Island nezopakoval úspech z ME,Hallgrimsson: Na hráčov som hrdý

Argentínsky futbalista Lionel Messi stojí vedľa radujúcich sa futbalistov Islandu po remíze 1:1 v zápase základnej D-skupiny Argentína - Island na MS vo futbale v Moskve 16. júna 2018

foto: TASR/AP

Islandskí futbalisti nezopakovali na majstrovstvách sveta v Rusku svoj úspech z kontinentálneho šampionátu spred dvoch rokov. Najmenšia krajina v histórii MS získala napokon v D-skupine iba jeden bod, keď remizovala vo svojom úvodnom vystúpení s favorizovanou Argentínou 1:1.

Na ME vo Francúzsku sa „Vikingovia“ prebojovali po prekvapujúcom víťazstve nad Anglickom až do štvrťfinále, kde následne nestačili na domácich hráčov. Islanďania boli v hre o postup do vyraďovacích bojov MS až do posledného kola základnej časti, no ich prehra s Chorvátskom 1:2 a víťazstvo Argentíny nad Nigériou rovnakým pomerom definitívne zmarili šance severanov na osemfinále.

Srbi potrebujú zázrak: Musíme tomu veriť

„Nehrali sme veľa zápasov proti takým silným tímom ako je Chorvátsko. Napriek tomu sme si dokázali vytvoriť niekoľko gólových príležitostí. Na ihrisku sme nechali všetko a o postup sme bojovali až do posledných minút. Mrzí nás, že nám to nakoniec nevyšlo, no i napriek tomu som na svojich zverencov nesmierne hrdý,“ citovala agentúra DPA trénera národného tímu Heimira Hallgrimssona.

Islandský kouč, ktorý je pôvodným povolaním zubár, sa rozhodne o svojej budúcnosti v priebehu niekoľkých týždňov. „Porozprávam sa so svojou rodinou a Islandskou futbalovou asociáciou. Počas môjho pôsobenia pri reprezentácii mali hráči svoju vlastnú identitu na ihrisku aj mimo neho. Našli sme spôsob, akým môžme vyhrávať. Nie sme ako Španielsko či Brazília. Keby sme hrali tak ako oni, tak by z nás boli len zlé napodobeniny.“

Môže vás zaujímať

NHL: Tampa Bay pripravilo pre fanúšikov dve verejné stretnutia s víťazmi Stanley Cupu