Jednou vetou

J. T. Boe vyhral aj stíhačku v Holmenkollene, Šíma na 52. mieste

Nór Johannes Thingnes Boe

foto: TASR/AP

Nórsky biatlonista Johannes Thingnes Boe triumfoval v sobotňajších stíhacích pretekoch na 12,5 km vo finále Svetového pohára v Holmenkollene. Napriek trom chybám na strelnici zdolal svojho brata Tarjeia o 13,9 sekundy. Tretiu priečku obsadil Nemec Arnd Peiffer s mankom 18,2 s. Slovák Michal Šíma minul štyri terče a obsadil 52. priečku.

Kuzminovej stíhačka nadchla Holmenkollen: „Všetko som si užívala“

Johannes Thingnes odštartoval z prvého miesta, prvá ležka mu vyšla na výbornú, no na druhej zaúradoval nepríjemný vietor a Boe musel absolvovať dva trestné okruhy.

Ani to ho však neodstavilo a na stojku prišiel s pohodlným náskokom, sklopil všetky terče a vypracoval si sľubnú pozíciu pred záverečnou zastávkou na strelnici.

V tej síce raz minul, ale prvú chybu v streľbe spravil aj jeho brat Tarjei. J. T. v záverečnej bežeckej časti nedal nikomu najmenšiu šancu a s prehľadom obsadil prvé miesto. Pätnástym víťazstvom v jednej sezóne utvoril nový rekord seriálu.

Predposlednú súťaž sezóny vyhrala Seyfarthová

Slovenský reprezentant Michal Šíma vstúpil do pretekov z 51 pozície. Začal dobre, keď na prvej ležke sklopil všetky terče. Zaostával však v bežeckej časti, navyše na druhej streľbe raz minul a druhú chybu pridal aj v prvej stojke.

V záverečnej streleckej položke pridal ďalšie dva trestné okruhy a obsadil 52. miesto, za víťazom zaostal o 5:52,2 minúty.

Môže vás zaujímať

Tampa Bay uspela druhýkrát a je o jedno víťazstvo bližšie k Stanleyho poháru ako Dallas