Jednou vetou

Prvé vstupenky na MS v Hokeji 2019 sa ušli aj Lacovi

Brankár slovenskej hokejovej reprezentácie Ján Laco počas oficiálneho spustenia predaja vstupeniek na majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji na Slovensku (10. - 26. mája 2019)

foto: TASR

Prvú vstupenku o 9:19 na hokejové MS 2019 si v stredu kúpil brankár Ján Laco. Slovenský reprezentant symbolicky odštartoval predpredaj, ktorý sa však podobne ako pred domácim šampionátom v roku 2011, nezaobišiel bez technických problémov. Nefunkčnosť systému poznačila aj náladu kupujúcich, ktorí neskrývali nervozitu a sklamanie.

V bratislavskom obchodnom centre stáli fanúšikovia v rade už o pol siedmej ráno, ten prvý však nemal vstupenky v ruke ani o pol jedenástej, teda vyše hodinu po spustení predaja so symbolickým termínom 9.19 h. „Systém funguje, ale nejdú nám tlačiť lístky. Problém sa snažíme riešiť,“ uviedla marketingová manažérka spoločnosti Ticketportal Stanislava Šebeňová.

Neskôr sa už tlač rozbehla, ale spadol systém. Ešte väčšie problémy mali fanúšikovia, ktorí sa rozhodli kúpiť si vstupenky online na internete. Väčšina najdychtivejších sa viac ako hodinu vytrápila za obrazovkami a napriek tomu niektorí z nich vyšli naprázdno, lebo medzitým začal systém fungovať a najžiadanejšie balíčky vykúpili iní.

Čajkovský a Pánik skórovali pri víťazstvách svojich tímov

Ján Laco mal prirodzene vstupenky na MS vopred pripravené, slávnostná časť teda prebehla podľa plánu. „Samozrejme by som sa rád na MS predstavil ako hráč. Ale k tomu mám momentálne veľmi ďaleko. Šampionát je príležitosť pre všetkých, ukázať sa pred domácim publikom. O to viac ma teší, že som si prvú vstupenku mohol kúpiť práve ja.“

Prvé čísla budú k dispozícii neskôr, ale riaditeľ marketingu SZĽH Vladimír Janček uviedol: „Čísla sú vysoké už teraz. Hneď po spustení boli tisíce fanúšikov. To nás zaväzuje k tomu, aby sme MS pripravili čo najlepšie.“

V prvej fáze predaja dali k dispozícii balíčky na základné skupiny a play off, denné vstupenky na stretnutia základnej časti a permanentky na všetky zápasy v Bratislave a Košiciach. V úvodnej časti bolo v predaji 30 percent vstupeniek. Druhá fáza predaja sa začne v decembri a k dispozícii budú denné vstupenky na play off zahŕňajúce štvrťfinále, semifinále, súboj o 3. miesto a finále. Posledná tretia fáza predaja, v ktorej budú k dispozícii vstupenky na jednotlivé zápasy, sa začne vo februári 2019.

Môže vás zaujímať

Slovenskí stopéri si užívali pohárový triumf Sparty, Hancko by rád zostal v Prahe