Jednou vetou

Jazdectvo: Kleinová skončila piata na MS mladých koní vo vytrvalostnom jazdení

Ilustračné foto

pixabay.com

Na FEI majstrovstvách sveta mladých koní vo vytrvalostnom jazdení v šamorínskom komplexe x-bionic® sphere triumfoval Al Abbar Mohd. Ahmed Hassan na koni GELNY zo SAE, najlepšia zo Slovákov bola Dominika Kleinová na koni Victus S., ktorá obsadila 5. miesto.

Na 120 km dlhej trati rozdelenej do štyroch kôl (36 km, 36 km, 30 km a 18 km), ktorá viedla cez Hamuliakovo, Dunajskú Lužnú, Kyselicu, Báč, Horný Bar, či Trstenú, skončil druhý Al Nualmi Khalid Sanad (DEMONJOI AL SHAQAB) z Kataru. Na tretej priečke docválal jeho krajan Mohammad Atta Mohammad (AIZ SHAQAB).

Cyklistika-MS: Premiérový titul získal Valverde, Slováci nedokončili

Z ôsmich slovenských reprezentantov sa najviac darilo Kleinovej, ktorá zaostala za víťazom iba o necelé 4  minúty. „Mám veľkú radosť. Boli to krásne preteky, ktoré sme zvládli. Súťažiť na domácej pôde je vždy veľmi motivujúce. Mala som tu skvelý tím, ktorý mi počas celých pretekov pomáhal. Je to najcennejší výsledok v mojej kariére,“ povedala 27-ročná Slovenka.

Výsledky MS:
1. Al Abbar Mohd. Ahmed Hassan (SAE), 2. Al Nualmi Khalid Sanad, 3. Mohammad Atta Mohammad (obaja Kat.), … 5. Dominika KLEINOVÁ (SR)

Môže vás zaujímať

NHL: Tampa Bay pripravilo pre fanúšikov dve verejné stretnutia s víťazmi Stanley Cupu