Jednou vetou

Jazdectvo: V Šamoríne sa predstaví aj olympijský víťaz Dubbeldam z Holandska

Rezort x-bionic® sphere v Šamoríne

foto: TASR - Edmund Örzsik

Švajčiarsky jazdec na koni Martin Fuchs a olympijský víťaz a majster sveta Jeroen Dubbeldam z Holandska budú patriť k najväčším hviezdam prestížneho podujatia X-BIONIC® INDOOR MASTER v šamorínskom športovom komplexe (9. - 11. novembra).

V jednej z najväčších vnútorných jazdeckých hál v Európe sa predstaví 130 pretekárov, ktorí budú súťažiť v kategóriách CSI2* a CSI4*.

Medzi jazdcami z 20 krajín sveta bude aj účastník olympijských hier Henrik von Eckermann, ktorý skončil druhý so švédskym tímom na Svetových jazdeckých hrách v Tryone.

Slovensko budú v kategórii CSI4* reprezentovať Andrej Hollý, Marián Štangel, Michal Žák, Sára Štangelová a účastník Svetových jazdeckých hier Bronislav Chudyba.

Futbal: Disciplinárka FAČR začala konanie voči Ďuricovi

V Šamoríne sa predstaví aj víťaz Rolex Grand Prix Sameh El Dahan z Egypta, či účastník Svetových jazdeckých hier William Whitaker z Veľkej Británie

Kategória CSI2* je určená len pre 60 jazdcov pozvaných organizačným výborom. Skákať sa bude cez prekážky vo výške 1,15 m až 1,45 m.

Súťažiaci si rozdelia výhru 41.200 eur. Body z Grand Prix sa započítavajú do FEI Longines Ranking.

Kategória CSI4* je vyhradená pre maximálne 70 jazdcov s dotáciou 92.100 eur v Grand Prix, informovali organizátori v tlačovej správe.

Môže vás zaujímať

NHL: Tampa Bay pripravilo pre fanúšikov dve verejné stretnutia s víťazmi Stanley Cupu