Jednou vetou

Johaugová potiahla Nórky k triumfu v štafete na 4×5 km

Nórska bežkyňa na lyžiach Therese Johaugová

foto: TASR/AP

Nórske bežkyne na lyžiach suverénnym spôsobom triumfovali v nedeľnej štafete na 4x5 km na podujatí Svetového pohára v Lillehammeri. Domáce kvarteto v zložení Maiken Caspersen Fallová, Astrid Uhrenholdt Jacobsenová, Therese Johaugová a Heidi Wengová zvíťazilo s náskokom 48,9 sekundy pred druhými Američankami, tretie skončili Švédky (+1:19,7 min).

Messi rekordným 35. hetrikom v La Lige oslávil zisk Zlatej lopty

V dejisku ZOH 1994 od rána husto snežilo, čo pretekárkam robilo problémy najmä v prvých dvoch úsekoch, ktoré sa išli klasickou technikou. Po prvej odovzdávke boli na čele Nórky s Fínkami, po nej roztrhala vedúce kvarteto Niskanenová.

Ďalšie chvíle však patrili domácej Johaugovej, ktorá nasadila neskutočné tempo. Nielenže zmazala stratu na prvé miesto, ale postupne budovala náskok, ktorý bol základom suverénneho prvenstva Nóriek.

Na 15. km odovzdala štafetu Wengovej s náskokom 48,9 s na druhú Švédku Kallovú. Wengová tento náskok v pohode ustrážila, druhé napokon skončili Američanky zásluhou Digginsovej, ktorá v záverečnom úseku predbehla Lundgrenovú. Boj o štvrtú priečku vyhrali Fínky.

Sagan už vidí koniec kariéry: Je to viac motivujúce ako desivé

Štafeta mužov na 4×7,5 km štartuje o 11.45 h. Slovensko nemá v Lillehammeri zastúpenie.

Môže vás zaujímať

TENIS: Bude to dlhá cesta, ale verím, že sa ešte vrátim stopercentne fit, vraví Federer