Johaugová vybojovala tretie nórske zlato v Seefelde

Nórska bežkyňa na lyžiach Therese Johaugová

Nórska bežkyňa na lyžiach Therese Johaugová získala zlatú medailu v skiatlone na majstrovstvách sveta v severských lyžiarskych disciplínach v rakúskom Seefelde.

Sobotňajšie preteky ovládla s 57,6 sekundovým náskokom pred krajankou Ingvild Flugstad Östbergovou. Bronz si vybojovala Ruska Natalia Neprjajevová, ktorá zaostala za víťazkou o 58,7 s. Slovensko nemalo na štarte zastúpenie.

Dojatá Petra Vlhová si slávu v rodnom Mikuláši užila so slzami v očiach

Johaugová vynechala minulý šampionát pre dopingový dištanc. Do súťažného diania sa dostala pred touto sezónou. Svoju dominanciu potvrdia v sobotu už po 4,85 kilometroch, keď viedla o takmer pätnásť sekúnd.

V druhej časti pretekov ho strojnásobila a s pohodlným odstupom získala ôsme zlato na MS, celkovo dvanástu medailu.

Nóri získali najvyšší stupienok víťazov aj v tretej bežeckej disciplíne v Seefelde. Ovládli aj štvrtkové šprinty, medzi ženami triumfovala Maiken Caspersen Fallová, medzi mužmi sa radoval Johannes Hösflot Kläbo. Severania vedú medailovú bilanciu MS s troma zlatými, dvoma striebornými a bronzom.

Goggiová víťazkou problematického zjazdu v Crans Montane

výsledky: 1. Therese Johaugová 36:54,5 min, 2. Ingvild Flugstad Östbergová (obe Nór) +57,6 s, 3. Natalia Neprjajevová (Rus.) +58,7, 4. Astrid Uhrenholdt Jacobsenová (Nór.) +1:02,0 min., 5. Frida Karlssonová +1:07,4, 6. Charlotte Kallová (obe Švéd.) +1:13,3, 7. Heidi Wengová (Nór.) +1:20,2, 8. Krista Pärmäkoskiová (Fín.) +1:33,7, 9. Anastasia Sedovová (Rus.) +1:50,4, 10. Rosie Brennanová (USA) +2:01,8

Manchester City – FC Watford 8:0 v 6. kole anglickej ligy