Jednou vetou

Jurčo bude v poriadku, otázny Záborský, nominácia v nedeľu

Tomáš Jurčo

foto: TASR

Slovenskí hokejisti v generálke na MS neuspeli, no okrem prehry s Francúzskom trápili realizačný tím zranenia hráčov. Zápas nedohrali Tomáš Jurčo a Juraj Mikúš, ale mali by byť v poriadku.

V priebehu nasledujúcich hodín tréneri vyradia z nominácie jedného obrancu a jedného útočníka, v prípade súhlasného stanoviska od Tomáša Záborského by musel opustiť tím ešte jeden hráč z útoku. Záverečná nominácia na MS bude známa v nedeľu.

Slováci prehrali v generálke na MS proti Francúzsku

Jurčo nehral už od druhej tretiny a zle vyzeral aj zákrok na Mikúša, po ktorom sa rozbilo plexisklo. „Tomáš Jurčo má menšie svalové zranenie v hornej časti tela, po dohode sme sa rozhodli, že zápas nedohrá. Ale neohrozuje to jeho štart na majstrovstvách sveta. V bolestiach dohral Christián Jaroš, ktorý zblokoval strelu a menšie zranenie na hornej končatine má aj Tomáš Marcinko. Ale ani v jednom prípade by to nemalo byť vážne,“ uviedol lekár tímu Milan Petro. V poriadku by mal byť aj Mikúš, ktorý mal po zákroku len drobné rezné rany na rukách.

Generálka Slovákom nevyšla, po piatkovej hladkej výhre 4:0 sa tentokrát tešili z výhry Francúzi. „Dali o gól viac a preto vyhrali. Ale mne sa naša hra pozdáva, hráme dobre dozadu, z toho pramenia aj naše šance. Len si nemôžeme začať myslieť, že sme neviem aký tím. Musíme hrať pokorne, dodržiavať systém a hrať ako jeden tím. Potom máme šancu,“ povedal po zápase Martin Bakoš, ktorý v dodatkových samostatných nájazdoch dvakrát prekonal súperovho brankára. „Ja mám nájazdy rád, zvlášť keď vychádzajú.“

Druhý zápas po sebe odohral Andrej Sekera, čo je dobrý signál smerom k MS. Jeho zranené koleno sa zdá byť úplne v poriadku. „Je to dobré, cítim sa fajn,“ uviedol Sekera, ktorý na MS povedie Slovensko ako kapitán. „Máme mladé bojovné a rýchle mužstvo, ale našou prvoradou úlohou bude dobre brániť, potom sa snažiť dať nejaký gól. Myslím, že na to máme.“

Môže vás zaujímať

NHL: Tampa Bay pripravilo pre fanúšikov dve verejné stretnutia s víťazmi Stanley Cupu