Jednou vetou

Juventus obral Inter o prvé ligové body, Škriniar: Zlepšíme sa

Milan Škriniar

Foto: TASR/AP

Tréner Antonio Conte prišiel do futbalového Interu Miláno s jasnou úlohou. Ukončiť hegemóniu Juventusu Turín a po desiatich rokoch získať taliansky titul. Začal dobre, v úvodných šiestich kolách nazbieral plný počet bodov, v siedmom však zakopol, keď doma narazil práve na Juventus, ktorý zvíťazil 2:1.

Conteho zverenci prišli aj o prvé miesto v tabuľke Serie A a zraneného Stefana Sensiho. Dvadsaťštyrirorčný stredopoliar musel odísť z ihriska v 33. minúte za stavu 1:1. „Myslím si, že sme doplatili na jeho stratu. Nezačali sme dobre druhý polčas, no postupne sme sa dostali do hry. Mohli sme skórovať, napokon sa to podarilo Juventusu. Ukázali veľkú ofenzívnu silu a skúsenosti. Mojim hráčom nemám čo vytknúť, sme mladý tím a máme pred sebou dlhú cestu, na ktorej sa nedajú robiť skratky,“ povedal Conte na oficiálnom klubovom webe.

Inter v predchádzajúcej sezóne skončil v ligovej tabuľke štvrtý. Hoci je badať výsledkový progres, Conte pripomenul, že ešte chvíľu potrvá, kým bude skutočne môcť konkurovať Juventusu: „Ešte nedozrel čas, aby sme sa mohli porovnávať. Sú na inej úrovni v každom zmysle. Áno, v predchádzajúcich šiestich dueloch Serie A sme vyhrali, ale išli sme rýchlosťou 200 km za hodinu. Ak chceme zvíťaziť, vždy musíme ísť dvesto, nám nestačí osemdesiatka.“

Koštrna pre zranenie opustil zraz, nahradil ho Sekulič

Milánčania prehrali druhýkrát za sebou. V stredu rovnakým pomerom podľahli FC Barcelona v Lige majstrov. Aj tento zápas mali dobre rozbehnutý, keď viedli. „Nehrali sme zle, ale opäť to nestačilo. V oboch zápasoch sme držali loptu, aj sme si utvorili šance, ale nedotiahli sme ich do gólového konca. Juventus je veľmi silný, to sme vedeli. Musím pracovať a zlepšiť mnohé aspekty hry. V obrane musíme byť agresívnejší pred našou šestnástkou a tiež musím tesnejšie obsadzovať súperových hráčov,“ zhodnotil slovenský obranca Milan Škriniar.

Hoci Inter prišiel o prvú priečku v tabuľke, Škriniar prízvukoval, že jeden zápas nerobí sezónu: „Čaká nás ešte veľa zápasov. Prehrali sme a mrzí nás to, v niektorých fázach zápasu sme zaostali a vieme, že sa musíme zlepšiť. My sa však zlepšíme, treba iba tvrdo pracovať.“

Môže vás zaujímať

Organizátori z Hungaroringu ušetria na poplatkoch 17,4 mil. eur