Jednou vetou

Kanada brala v skikrose dve medaily, obsadila zlaté aj strieborné miesto

Na snímke uprostred kanadská akrobatická lyžiarka Kelsey Serwová získala na ZOH 2018 v juhokórejskom Pjongčangu zlatú medailu v skikrose 23. februára 2018. Striebro získala jej krajanka Brittany Phelanová (vľavo), bronz Švajčiarka Fanny Smithová (vpravo).

Foto: TASR/AP

Kanadská akrobatická lyžiarka Kelsey Serwová získala na ZOH 2018 v Pjongčangu zlatú medailu v skikrose. Vo finále v Snehovom parku Phoenix triumfovala pred krajankou Brittany Phelanovou. Bronz vybojovala Fanny Smithová reprezentujúca Švajčiarsko.

Dvadsaťosemročná Serwová sa dostala do vedenia krátko po štarte a už pred seba nikoho nepustila. Zaujímavý bol súboj o ďalšie pozície, napokon sa na striebornú dostala Phelanová. Favorizovaná Švédka Sandra Näslundová skončila až štvrtá. Malé finále vyhrala Alizee Baronová z Francúzska.

Serwová získala v Soči v skikrose striebro, teraz už vystúpila na olympijský trón. Je majsterkou sveta z roku 2011 v Deer Valley. V roku 2016 triumfovala aj na prestížnych X-Games v Aspene.

Súťaž žien poznamenalo viacero nepríjemných pádov. Po jednom z nich museli transportovať do nemocnice Kanaďanku Indiu Sherretovú.

ZOH 2018 v Pjongčangu – akrobatické lyžovanie

  • ženy – skikros:

1. Kelsey Serwová, 2. Brittany Phelanová (obe Kan.), 3. Fanny Smithová (Švaj.), 4. Sandra Näslundová (Švéd.), 5. Alizee Baronová (Fr.) (1. v B-finále), 6. Lisa Anderssonová (Švéd.), 7. Sanna Lüdiová (Švaj.), 8. Sami Kennedyová-Simová (Aust.), 9. Katrin Ofnerová (Rak.) (vo štvrťfinále), 10. Marielle Bergerová Sabbatelová (Fr.)

Môže vás zaujímať

NHL: Tampa Bay pripravilo pre fanúšikov dve verejné stretnutia s víťazmi Stanley Cupu