Kanada si polepšila, Francúzi si držia hrdosť: Nemáme sa za čo hanbiť

Na snímke gólová radosť Kanady

foto: TASR – František Iván

Hokejisti Kanady zvíťazili vo štvrtok vo svojom štvrtom zápase A-skupiny na MS v Košiciach nad Francúzskom 5:2. O svojom víťazstve rozhodli už v prvej tretine, v ktorej odskočili súperovi na trojgólový rozdiel.

Francúzi síce v tretej tretine zdramatizovali duel, ale favorit si napokon triumf poistil ďalšími dvoma gólmi. V priebežnej tabuľke je Kanada na druhej priečke košickej A-skupiny, na konte má 9 bodov. Francúzom patrí 7. priečka so ziskom jedného bodu.

FOTO: Takto trávi čas medzi zápasmi ruské hokejové mužstvo

Francúzi nastúpia na ďalší zápas v piatok od 16.15 proti Slovensku, Kanada si v sobotu v rovnakom čase zmeria sily s Nemeckom.

A-skupina (Košice):
Kanada – Francúzsko 5:2 (3:0, 0:0, 2:2)
Góly: 9. Mantha (Theodore, Severson), 11. Nurse (Marchessault, Dubois), 17. Cirelli (Couturier, Reinhart), 49. Mantha, 51. Stone (Marchessault) – 37. Fleury (Chakiachvili, Guttig), 43. Rech. Rozhodovali: Ohlund (Švéd.), Reneau (USA) – Lhotský (ČR), Malmqvist (Švéd.), vylúčení: 5:4 na 2 min., presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 4519 divákov.

Kanada: Hart – Severson, Nurse, Stecher, Chabot, Myers, Theodore – Stone, Dubois, Marchessault – Reinhart, Couturier, Cirelli – Mantha, Turris, McCann – Joseph, Strome, Jost – Bertuzzi, Henrique

Francúzsko: Buysse – Gallet, Hecquefeuille, Chakiachvili, Thiry, Janil, Crinon, Dame-Malka – Texier, Guttig, Rech – D. Fleury, Claireaux, T. Bozon – Ritz, Treille, Bertrand – Valier, Berthon, Leclerc – Perret

FOTO: Slováci prehrali kľúčový zápas proti Nemecku

Kanaďania nastúpili do zápasu s cieľom rozhodnúť hneď v úvode a tento scenár sa im darilo napĺňať. Francúzov drtili rýchlymi kombináciami a po prvej dvadsaťminútovke viedli po góloch Anthonyho Manthu, Darnella Nurseho a Anthonyho Cirelliho 3:0.

V druhej tretine náskokom uspokojený favorit nebúšil do súpera až s takou vervou, ale kvalitatívny rozdiel medzi oboma súpermi bol viditeľný. Zápas sa zdramatizoval v treťom dejstve. Damien Fleury a Anthony Rech prekonali Cartera Harta a Kanaďanom začalo v tom momente prihárať. Potom však Mantha svojim druhým gólom v zápase vrátil pokoj do radov „javorových listov“, o dve minúty neskôr pridal gólovú poistku Mark Stone.

hlasy po zápase /TASR/:

Carter Hart, brankár Kanady: „V prvej tretine som nemal príliš veľa práce, pre brankára to nie je príjemná situácia. Súperovi treba dať kredit za to, že sa nezlomil. Mňa však teší, že sme sa dostali zo zlej situácie a napokon sme pridali ďalšie góly.“

Henri-Corentin Buysse, brankár Francúzska: „My vieme, akých máme na turnaji súperov a s kým sa môžeme porovnávať. Teší ma, že sme strelili Kanade dva góly a ukázali sme silu mužstva. Myslím si, že sa nemáme za čo hanbiť.“

VIDEO: Macejko urobí poriadnu show a hokejom bude žiť každý, hovorí Martin Kohút

tabuľka A-skupiny:
1. Nemecko 4 4 0 0 0 12:5 12
2. Kanada 4 3 0 0 1 20:10 9
3. USA 4 2 1 0 1 17:10 8
4. Fínsko 3 2 0 1 0 9:6 7

5. Dánsko 3 1 1 0 1 15:6 5
6. Slovensko 4 1 0 0 3 13:14 3
7. Francúzsko 4 0 0 1 3 8:21 1
8. Veľká Británia 4 0 0 0 4 4:26 0

Môže vás zaujímať

Fabbiano postúpil do 2. kola turnaja ATP v Gstaade