Jednou vetou

Kane získal proti Británii tri body a zapísal sa do histórie

Americký hráč Patrick Kane oslavuje so spoluhráčom Quinnom Hughesom úvodný gól do bránky Česka v zápase B-skupiny USA - Česko na MS 2018 v hokeji v dánskom meste Herning 17. mája 2018

foto: TASR/AP

Americký hokejový útočník Patrick Kane sa v stredajšom zápase košickej A-skupiny MS proti Veľkej Británii (6:3) zapísal do histórie. Tromi získanými bodmi (1+2) sa osamostatnil na čele historickej produktivity amerických hráčov na MS. Celkovo už na šampionátoch nazbieral 36 bodov, druhý v poradí Mark Johnson získal o tri menej.

 Kane štartuje už na treťom svetovom šampionáte. Na MS 2008 získal 10 kanadských bodov, vlani v Dánsku sa stal s 20 bodmi najproduktívnejším hráčom turnaja. V Košiciach má po štyroch zápasoch na konte 6 bodov za 2 góly a 4 asistencie. „Je to niečo špeciálne, zvlášť, keď si uvedomím, koľko detí v USA sníva o tom, že bude hrať hokej a reprezentovať svoju krajinu. Ja si veľmi vážim, že mám tú možnosť. Bolo by skutočne skvelé, keby sme šampionát vyhrali. Momentálne si to želám viac ako čokoľvek iné. Avšak aj osobné úspechy a ocenenia sú pekné, tešia ma,“ povedal Kane pre agentúru AP.

Môže vás zaujímať

HC Košice minimalizujú náklady, rozlúčili sa s výkonným riaditeľom