Jednou vetou

Karate-MS: Kopúňová vybojovala pre Slovensko bronz v kumite

Ilustračné foto

foto: Pixabay.com

Slovenská karatistka Miroslava Kopúňová vybojovala na majstrovstvách sveta v Madride v kumite kategórie do 68 kg bronzovú medailu. Rozhodujúci súboj s Ukrajinkou Halynou Melnykovou sa skončil 0:0, no na stranu Kopúňovej sa priklonili rozhodcovia. Pre slovenské karate je to už 10. vzácny kov v histórii (1-1-8).

Kopúňová postupovala v pavúku s istotou, v 1. kole utorkovej kvalifikácie prešla cez Rakúšanku Vorderleitnerovú pomerom 3:0, v druhom cez Holanďanku Worldovú 3:2 a v treťom cez Rodriguezovú z Dominikánskej republiky so skóre 4:4 po výroku rozhodcov. Až potom nezvládla súboj s vicemajsterkou Európy Azerbajdžankou Zareckou s výsledkom 0:4. V repasáži si poradila s Egypťankou Abdelazizovou 3:1 a v boji o bronz po dramatickom boji s pomerom 0:0 aj s Ukrajinkou Melnykovú výrokom rozhodcov.

Hokej: Slovenky do 18 rokov prehrali v Bad Tölz so Švajčiarkami 2:3

Melnyková v tomto roku na seba upútala hlavne na turnajoch Premier League v Tokiu i Rotterdame s tretími, v Dubaji s druhým a v Santiagu na turnaji A-série taktiež s druhým miestom. Väčšie úspechy ju však pri šampionátových meraniach síl nesprevádzali. Kopúňová bola na tom o niečo lepšie, na ME v tomto roku skončila siedma, pred dvoma rokmi piata a na turnajoch Premier League i série A sa túto sezónu štyrikrát umiestnila na pódiu. Slovenskú karatistku favorizoval aj aktuálny svetový rebríček s 5. miestom oproti 9-temu Ukrajinky, navyše tohto roku ju zdolala 5:3 na Svetovom pohári v Paríži i na Premier League v Rotterdame po výroku rozhodcov. V kvalifikačných bodoch na OH v Tokiu však bola na tom Melnyková s 5. priečkou podstatne lepšie, keď Kopúnová, členka VŠC Dukla, bola až na 54. mieste.

Môže vás zaujímať

NHL: Tampa Bay pripravilo pre fanúšikov dve verejné stretnutia s víťazmi Stanley Cupu