Jednou vetou

Karate-MS: V druhý deň zatiaľ najďalej Lieskovský, postúpil do repasáže

Ilustračné foto

foto: Pixabay.com

Na majstrovstvách sveta karatistov v Madride sa v stredu najďalej zo Slovákov prepracoval v športovom zápase kumite Matúš Lieskovský, ktorý v hmotnosti do 75 kg postúpil do repasáže.

V druhom dni MS bolo v akcii šesť slovenských reprezentantov, zhodne v športovom zápase kumite. Najskôr sa predstavil Matúš Lieskovský v kategórii do 75 kg a postúpil do repasáže.

Nastúpil až v 2. kole a Gruzínca Vekuu zdolal až na zástavky po remíze 3:3. V 3. kole podľahol bronzovému na predchádzajúcich MS i na ME v Novom Sade Talianovi Busovi 0:2 a v repasáži nastúpil proti Ntunganemu z Rwandy.

V -61 Veronika Semaníková po 1. voľnom kole prehrala 1:3 s Čilankou Videla Torovou. Jeden zápas mal na konte aj Matej Homola v -67, s prehrou 0:3 proti Sharmovi z Indie.

Futbal: Účastníci plánovanej Superligy nepôjdu na MS a ME, pohrozil Infantino

Viktória Semaníková v -55 zvíťazila v dvoch zápasoch, po voľnom žrebe v 1. kole zdolala 1:0 Američanku Robinsonovú, potom Alžírčanku Draouovú 3:0, prehrala až vo 4. kole s Agung Sanistyaraniovou z Indonézie 4:5.

Spočiatku sa darilo aj Dominikovi Imrichovi v -60 s víťazstvami nad Albáncom Shotom 4:2 a nad Capendom Uliengueom z Burkiny Faso so skóre 1:1 a priaznivým výrokom rozhodcov.

Nasledovala však prehra 1:4 s mladým Tunisanom Azzouzim a koniec nádejí. V -50 Lucia Kováčiková narazila v 1. kole na Alijevovú z Azerbajdžanu, dvakrát bronzovú na ME, vrátane tohtoročných v Novom Sade, a prehrala s ňou po tuhom boji 0:1.

Môže vás zaujímať

NHL: Tampa Bay pripravilo pre fanúšikov dve verejné stretnutia s víťazmi Stanley Cupu