Jednou vetou

Karius dochytal finále Ligy majstrov so symptómami otrasu mozgu

Hráč Realu Karim Benzema doráža loptu do bránky po chybnom rozohratí lopty brankára Liverpoolu Lorisa Kariusa vo finále Ligy majstrov vo futbale FC Liverpool - Real Madrid 26. mája 2018 v Kyjeve

foto: TASR/AP

Brankár futbalistov FC Liverpool Loris Karius dochytal finálový zápas Ligy majstrov s Realom Madrid (1:3) s otrasom mozgu. Tvrdia to lekári z dvoch nemocníc v Bostone, kde sa Nemec podrobil vyšetreniam.

Dvadsaťštyriročný Karius v zápase najskôr daroval úvodný gól Karimovi Benzemovi, keď rozohral loptu priamo na jeho nohu, neskôr pustil za chrbát strelu Garetha Balea z veľkej diaľky. Televízne zábery však ukázali, že pred prvým gólom inkasoval Karius tvrdý úder lakťom do hlavy od Sergia Ramosa.

Washington má finálový mečbal proti Vegas

Lekári Ross Zafonte a Lenore Herget v pondelok uviedli, že Kariusa vo štvrtok vyšetrili v nemocniciach Massachusetts General Hospital a Spaulding Rehabilitation Hospital. Podľa ich vyhlásenia je zrejmé, že „Kariusove reziduálne symptómy naznačujú, že po zrážke s Ramosom existovala vizuálna priestorová dysfunkcia.“ Takéto nedostatky podľa nich ovplyvnili jeho výkon.

Real Madrid tretíkrát v rade vyhral LM, Zidane: Nemám slov

Karius zaznamenal od incidentu zlepšenie a lekári očakávajú, že sa úplne uzdraví.

Môže vás zaujímať

NHL: Tampa Bay pripravilo pre fanúšikov dve verejné stretnutia s víťazmi Stanley Cupu