Jednou vetou

Kašlú na solidaritu počas koronakrízy. Fanúšikovia sa idú súdiť

ilsutračné

foto: Pixabay

Sezóna 2020 sa v MLB mala začať 26. marca, ale aktuálne je prerušená predbežne do polovice mája. Fanúšikovia zatiaľ nemali možnosť získať späť financie za zakúpené lístky

Dvojica fanúšikov z New Yorku zažalovala bejzbalovú MLB, komisára súťaže Roba Manfreda a všetkých 30 klubov MLB. Cieľom žaloby je získať čo najskôr peniaze, ktoré zaplatili za vstupenky na zápasy tejto súťaže, ktorej úvod na neurčito odložila pandémia koronavírusu.

Matthew Ajzenman si údajne kúpil lístky na viac ako 20 duelov klubu New York Mets a Sausan Terryová-Bazerová šesť vstupeniek na zápas New Yorku Yankees.

V čase pandémie, kedy nie je známy prípadný termín začiatku MLB a či sa vôbec v roku 2020 bude hrať, sa fanúšikovia zatiaľ nedokázali dostať späť k zaplateným sumám za lístky. Mnohí sa pritom vinou nastupujúcej ekonomickej krízy spôsobenej pandémiou dostávajú do finančných ťažkostí. Ajzenman da za vstupenky 1730 USD, Terryová-Bazerová minula 926 dolárov.

„Žalované strany majú enormné zisky z predaných vstupeniek na sezónu 2020,“ uvádza sa v žalobe. Fanúšikovia požadujú súdne nariadenie, podľa ktorého by všetky predané lístky na súboje MLB museli pri vrátení záujemcom preplatiť. Takisto žiadajú okamžité pozastavenie predaja lístkov, pretože to porušuje právny poriadok štátu Kalifornia. A práve v Kalifornii preto obaja Newyorčania podali žalobu.

Sezóna 2020 sa v MLB mala začať 26. marca, no aktuálne je prerušená predbežne do polovice mája. Vedenie súťaže aktuálne čaká na pokyny vlády, za akých podmienok môže súťažný ročník odštartovať.

Môže vás zaujímať

NHL: Tampa Bay pripravilo pre fanúšikov dve verejné stretnutia s víťazmi Stanley Cupu