Jednou vetou

Kauza Trutz: Spartak Trnava podal sťažnosť, Slovan to berie ako zlý vtip

Športový riaditeľ Slovana Bratislava Richard Trutz.

Foto: TASR

Slovenské futbalové kluby Spartak Trnava a Slovan Bratislava oficiálnymi stanoviskami zareagovali na "kauzu Trutz", resp. na fotografiu zachytávajúca športového riaditeľa Slovana Bratislava Richarda Trutza pred šatňou rozhodcov na stretnutí nadstavbovej časti Fortuna ligy skupiny o titul medzi Dunajskou Stredou a Spartakom Trnava na štadióne DAC (1:0).

V nedeľu večer sa na sociálnych sieťach objavila po zápase nadstavbovej časti Fortuna ligy skupiny o titul medzi Dunajskou Stredou a Spartakom Trnava fotografia zachytávajúca športového riaditeľa Slovana Bratislava Richarda Trutza pred šatňou rozhodcov v Dunajskej Strede. „Klub to bude riešiť oficiálnou sťažnosťou na príslušné orgány SFZ a ÚLK. Do ich vyjadrení nebudeme záležitosť mediálne komentovať,“ uvádza sa v oficiálnom stanovisku Spartaku Trnava, ktorý na riadiaci orgán Úniu Ligových klubov zaslal oficiálnu sťažnosť. Tú adresoval na vedomie aj prezidentovi SFZ Jánovi Kováčikovi, generálnemu sekretárovi SFZ Jozefovi Klimentovi, Komisii rozhodcov SFZ a Disciplinárnej komisii SFZ. Trnavčania sa nesťažujú na výkon rozhodcov v tomto zápase, poukazujú na skutočnosť, že „Trutz nemal v technickej zóne a kabíne rozhodcov čo hľadať“.

Richard Turz má na vec celkom iný názor a obviňuje PSartak Trnava z vyhľadávania senzácii. „Nechápem, prečo zainteresovaný klub hľadá senzáciu tam, kde nič nie je. Celé to vnímam ako určitú mediálnu hru zo strany daného klubu s cieľom zneistiť nás pred blížiacimi sa vzájomnými zápasmi. Návšteva kabíny rozhodcov pred či počas zápasu je pre mňa ako bývalého arbitra nemysliteľná a nikdy by mi ani len neprišlo na um, že by som tam v tom čase išiel. Bol som tam polhodinu po zápase a ten, kto urobil túto fotografiu, to musí dobre vedieť. Rázne odmietam akékoľvek špekulácie o ovplyvňovaní arbitrov.“ Strana Slovana odkázala Trnavčanom, že ich pohľad na vec vníma ako nevydarený prvoaprílový žart.

„Spartak je ale presvedčený, že konanie vrcholového predstaviteľa manažmentu belasých berú slovanisti na ľahkú váhu. Samotný Richard Trutz sa obhajuje tým, že bol pozdraviť bývalých kolegov a zaželať im pekné sviatky. Reakcie slovanistov považuje Spartak za doslova smiešne a má na vec úplne opačný názor. Tvrdo takéto konanie odsudzuje a považuje ho za nemysliteľné a neakceptovateľné,“ odkazuje klub, pričom Spartakovci žiadajú jasnú deklaráciu, že takéto niečo sa nebude v budúcnosti opakovať a chcú exemplárne tresty.

 

Môže vás zaujímať

NHL: Tampa Bay pripravilo pre fanúšikov dve verejné stretnutia s víťazmi Stanley Cupu