Kedy sa predstavia naši na ZOH? Kompletný program Slovákov v Pjongčangu

Vlajky v olympijskej dedine v Pjongčangu počas XXIII. zimných olympijských hier v juhokórejskom Pjongčangu 7. februára 2018

foto: TASR

Piatkovým (9.2) otváracím ceremoniálom sa začne XIII. Zimná olympiáda. Správnemu slovenskému fanúšikovi, by počas nasledujúcich týždňov nemalo uniknúť, kedy sa predstavia naši športovci. Hlavné.sk preto prináša program našich športovcom v Pjongčangu, vďaka, ktorému by Vám nemalo nič dôležité uniknúť.

V Pjongčangu máme výpravu celkov s 56 športovcami, ktorí budú reprezentovať krajinu v 7 športoch: sánkovanie, biatlon, zjazdové lyžovanie, krasokorčuľovanie, bežecké lyžovanie, snoubording a hokej.

Čo slovenského fanúšika veľmi nepoteší je fakt, že časový posun, ktorý je medzi dejiskom olympiády a Slovenskom posunul začiatky športových udalostí roka na skoré ranné hodiny.  V konečnom dôsledku tak budú naši športovci bojovať o medaile v čase, keď väčšina Slovenska bude ešte spať, respektíve na nočných zmenách.

V tomto týždni sme sa pýtali našich politikov na najväčšiu športovú udalosť roka 2018. Ktorý šport si nenechajú ujsť, a čo želajú našim olympionikom? Môžete si pozrieť tu >>>

Program Slovákov na ZOH 2018:

Dátum Čas Športovec/Tím Šport Disciplína(Súperi)
10. 2. 11:10 Jozef Ninis, Jakub Šimoňák Sánkovanie Jednotlivci
10. 2. 12:15 Ivona Fialková, Paulína Fialková, Anastasia Kuzminová, Alžbeta Majdišová, Terézia Poliaková Biatlon Šprint 7,5 km – ženy
11. 2. 05:30 Klaudia Medlová Snoubording Slopestyle – ženy
11. 2. 12:00 Jozef Ninis, Jakub Šimoňák Sánkovanie Jednotlivci
11. 2. 12:15 Šimon Bartko, Tomás Hasilla, Matej Kazár, Martin Otčenáš, Michal Šíma Biatlon Šprint 10 km – muži
12. 2. 02:15 Barbora Kantorová, Soňa Moravčíková, Petra Vlhová Zjazdové lyžovanie Obrovský slalom – ženy
12. 2. 11:50 Katarína Šimoňáková Sánkovanie Jednotlivkyne
12. 2. 13:15 Katarína Šimoňáková Sánkovanie Jednotlivkyne
13. 2. 03:30 Matej Falat, Adam Žampa, Andreas Žampa Zjazdové lyžovanie Kombinácia – muži
13. 2. 07:00 Matej Falat, Adam Žampa, Andreas Žampa Zjazdové lyžovanie Kombinácia – muži
13. 2. 09:30 Barbora Klementová, Alena Procházková Bežecké lyžovanie Šprint klasicky – ženy
13. 2. 10:05 Peter Mlynár, Andrej Segeč, Miroslav Šulek Bežecké lyžovanie Šprint klasicky – muži
13. 2. 11:30 Katarína Šimoňáková Sánkovanie Jednotlivkyne
13. 2. 13:15 Katarína Šimoňáková Sánkovanie Jednotlivkyne
14. 2. 02:15 Barbora Kantorová, Soňa Moravčíková, Petra Vlhová, Veronika Velez Zuzulová Zjazdové lyžovanie Slalom – ženy
14. 2. 12:05 Ivona Fialková, Paulína Fialková, Anastasia Kuzminová, Alžbeta Majdišová, Terézia Poliaková Biatlon Vytrvalostné preteky 15 km – ženy
14. 2. 12:20 Marek Solčanský, Karol Stuchlák Sánkovanie Dvojice
14. 2. 13:10 Muži Hokej Slovensko Šport. z Ruska
14. 2. 13:40 Marek Solčanský, Karol Stuchlák Sánkovanie Dvojice
15. 2. 03:00 Matej Falat, Adam Žampa, Andreas Žampa Zjazdové lyžovanie Super-G – muži
15. 2. 07:30 Barbora Klementová, Alena Procházková Bežecké lyžovanie 10 km voľnou technikou – ženy
15. 2. 12:00 Šimon Bartko, Tomás Hasilla, Matej Kazár, Martin Otčenáš, Michal Šíma Biatlon Vytrvalostné preteky 20 km – muži
15. 2. 13:30 Jozef Ninis, Marek Solčanský, Karol Stuchlák, Jakub Šimoňák, Katarína Šimoňáková Sánkovanie Štafeta
16. 2. 04:10 Muži Hokej Spojené štáty Slovensko
16. 2. 07:00 Peter Mlynár, Andrej Segeč, Miroslav Šulek Bežecké lyžovanie 15 km voľnou technikou – muži
17. 2. 03:00 Barbora Kantorová, Soňa Moravčíková, Petra Vlhová Zjazdové lyžovanie Super-G – ženy
17. 2. 12:15 Anastasia Kuzminová Biatlon 15 km s masovým štartom – ženy
17. 2. 13:10 Muži Hokej Slovinsko Slovensko
18. 2. 02:15 Matej Falat, Adam Žampa, Andreas Žampa Zjazdové lyžovanie Obrovský slalom – muži
19. 2. 01:30 Klaudia Medlová Snoubording Big Air – ženy
19. 2. 02:00 Lukáš Csölley, Lucie Myslivečková Krasokorčuľovanie Tanečné páry
20. 2. 02:00 Lukáš Csölley, Lucie Myslivečková Krasokorčuľovanie Tanečné páry
20. 2. 12:15 Ivona Fialková, Paulína Fialková, Matej Kazár, Anastasia Kuzminová, Martin Otčenáš Biatlon Miešaná štafeta 2×6 + 2×7,5 km
21. 2. 02:00 Nicole Rajičová Krasokorčuľovanie Ženy
21. 2. 09:00 Barbora Klementová, Alena Procházková Bežecké lyžovanie Tímový šprint voľnou technikou – ženy
21. 2. 09:44 Peter Mlynár, Andrej Segeč, Miroslav Šulek Bežecké lyžovanie Tímový šprint voľnou technikou – muži
22. 2. 02:15 Matej Falat, Adam Žampa, Andreas Žampa Zjazdové lyžovanie Slalom – muži
22. 2. 05:45 Matej Falat, Adam Žampa, Andreas Žampa Zjazdové lyžovanie Slalom – muži
22. 2. 12:15 Ivona Fialková, Paulína Fialková, Anastasia Kuzminová, Alžbeta Majdišová, Terézia Poliaková Biatlon Štafeta 4×6 km – ženy
23. 2. 03:00 Barbora Kantorová, Soňa Moravčíková, Petra Vlhová Zjazdové lyžovanie Kombinácia – ženy
23. 2. 06:30 Barbora Kantorová, Soňa Moravčíková, Petra Vlhová Zjazdové lyžovanie Kombinácia – ženy
23. 2. 12:15 Šimon Bartko, Tomás Hasilla, Matej Kazár, Martin Otčenáš, Michal Šíma Biatlon Štafeta 4×7,5 km – muži
24. 2. 03:00 Matej Falat, Barbora Kantorová, Soňa Moravčíková, Petra Vlhová, Veronika Velez Zuzulová, Adam Žampa, Andreas Žampa Zjazdové lyžovanie Tímová súťaž
24. 2. 06:00 Peter Mlynár, Andrej Segeč, Miroslav Šulek Bežecké lyžovanie 50 km klasicky s masovým štartom – muži
25. 2. 07:15 Alena Procházková Bežecké lyžovanie 30 km klasicky s masovým štartom – ženy

 

Môže vás zaujímať

FOTO: MŠK Žilina – FK Pohronie 2:1 v 9. kole