Jednou vetou

Kickboxer si správne tipol, že je pozitívny. Toto odkazuje fanúšikom

Vpravo srbský kickboxer Aleksandar Konovalov

foto: FB Aleksandar Konovalov Official

Srb Konovalov, rodák z Jagodiny jej momentálna svetová jednotka v kickboxe v kategórii medzi 62,3 a 64,5 kg podľa organizácie WAKO

Dovtedy svoje okolie presviedčal, že dostal koronavírus, kým nemal pozitívny test. Niekoľkonásobný srbský šampión v boxe a kickboxe Aleksandar Konovalov (25) cítil symptómy už niekoľko dní predtým, než sa oficiálne nakazil.

„Výsledok testu bol taký, aký som na 99 percent očakával. Budem bojovať. Tento vírus porazíme knokautom v prvom kole. Vďaka všetkým za podporu,“ prihovoril sa Konovalov svojim fanúšikom na instagrame.

Nezabudol pridať apel pre najbližších, aby si dávali pozor a opatrovali sa. „Chcem poprosiť všetkých priateľov, bratov, krstných rodičov a celkovo všetkých známych, aby sledovali svoj stav každý deň a zostali v izolácii. Nech pri tom myslia na svojich rodičov a starých rodičov,“ doplnil Konovalov, cituje ho aj portál denníka Blic.

Rodák z Jagodiny je momentálna svetová jednotka v kickboxe v kategórii medzi 62,3 a 64,5 kg podľa organizácie WAKO. Konovalov sa už v roku 2013 stal majstrom sveta a o rok neskôr pridal aj titul majstra Európy.

Krátko na to vyhral aj World Grand Prix, čím za tri roky skompletizoval triumfy na troch najväčších svetových podujatiach v low-kicku. V roku 2015 sa stal najlepším športovcom Srbska, predstihol aj tenistu Novaka Djokoviča, od ktorého sa mu ušlo uznanie. O rok neskôr bol už aj profesionálnym majstrom sveta a neskôr svoj titul obhájil.

Môže vás zaujímať

NHL: Tampa Bay pripravilo pre fanúšikov dve verejné stretnutia s víťazmi Stanley Cupu